| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

Dano,
já si teda myslím, že Beruna má pravdu... My jsme používali látkové pleny kvůli tomu, že nevěříme, že jsou zdravíneškodné (viz studie o tributylcínu v jednorázovkách - tributylcín způsobuje mj.neplodnost). Máme kluka a chceme pro něj to nejlepší a rozhodli jsme se, že jednorázové pleny tím nejlepším prostě nejsou.

Pleny, které používáme, se na hony liší od klasických čtvercovek - vypadají tvarem jako jednorázovky, mají suchý zip a nežehlí se. Máme automatickou pračku, takže špinavé plínky dám akorát do pračky, zapnu a hotovo. Peru v ekoprášku nebo mýdle, takže náklady nevzrostly nijak výrazně. Vyprané prádlo rád vyndavá z pračky syn a rád mi ho podává na věšení. Uschlé prádlo rovnou ze šńůry spolu skládáme a dávám do skříně. Od porodu syna nežehlím žádné prádlo. Manžel si žehlí akorát košile do práce, ale to je jeho job, ne můj.

Čas strávený s plínkama je pro mě 100% menší, než při nákupu a vyhledávání akcí na plíny :-)

Synovi je 20 měsíců, na nočník si říká od 18 měsíců. Začal sám, když to viděl u jiných dětí. Ovládat svěrače a zadržovat čurání uměl v 11 měsících (děsná sranda učurávat na nás po kapičkách po koupání :-D - tím se prozdradil :-D). Že je počuraný (tedy rozlišil, že má mokro), hlásil tak od 15 měsíců. Na nočník jsem nevysazovala, neměla jsem sdostatek trpělivosti ho hlídat a furt mu nočník nabízet.

Musím říct, že mě moc mrzí, když vidím, jak slepě se používají jednorázovky, a jak rodiče kašlou na důsledky, které to může mít pro zdraví jejich dětí - jen proto, že si myslí, že jim to ušetří čas. (to je ale spíš mýtus, já mám zkušenost, že na čas to fakt vliv nemá). Možná tím, že nemáme televizi, nejsem tak zblblá šťastnýma dětma v supersuché supeabsorbční pleně, co si v ní dítě může spokojeně hrát celý den, nevím.

Osobně si myslím, že na balících s jednorázovýma plínkama by mělo být podobné varování jako na cigaretách - POUŽÍVÁNÍ JEDNORÁZOVÝCH PLEN ZATĚŽUJE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A MŮŽE MÍT VLIV NA ZDRAVÍ DÍTĚTE. VAROVÁNÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ
:-) Možná by se nad tím pak rodiče zamysleli, co svým dětem dělají. Nicméně, na cigaretách je to taky, ale kuřáci kouří dál. No, nemůžou se pak ale vymlouvat, když dostanou rakovinu plic. Zatímco u rakoviny varlat u 7 letého dítěte mohlo být viníkem možná právě oněch prvních 800 či kolik dnů v jednorázvé plínce a to dítě se nemohlo nijak brátnit ani si vybrat, zda tu pitomou jednorázovku chce nebo ne :-/// (byl to vnuk naší známe - zemřel loni na podzim. Na rakovinu z té rodiny nikdo jiný nikdy nezemřel).

Bumbis

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.