| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Moje mateřská dovolená - nervy v kýblu

Ahoj,

mám kluky v podobném věku. Samo se tahají o hračky, ale jsou i nej kamoši na světe, co pomáhá:

1. už to tu někdo psal - den jen pro jednoho, to je bomba, matej odjede třeba s tátou na výlet vlakem, já zlstanu s mladochem nebo si 1 vezme babička, neděláme to moc často, ale funguje tu

2. starší potřebuje vědět, že určité hračky jsou jen a jen jeho, ale že když je kubíkovi pujčí, nic se jim nestane - vždycky ho ubezpečim, že jsem ten vláček koupila jemu a je opravdu jeho a že Kubovi koupíme jinej. pořád vysvetluju dokola a dokola. Naopak pak koupíme spolu neco kubovi a matej vidí, že si s tím může taky hrát a pořád říká, že je kubík hodnej bráška

3. večer řeknu staršímu (chodí spát o půl hodiny dýl a hraje si s "malym legem" se kterym kuba nesmí, páč by ho spolk (říká starší), prostě takový privilegium...to je taky potřeba, víc povinností, víc privilegií), že byl moc hodnej a že chci aby byl hodnej zase zítra a že bude odměna (syn je nenáročnej a vděčnej za piškot :-)). Neodměnujeme každej den, ale jen fakt, když není jedinej konflikt.

4. když nám kuba při hře boří lego, pořád dokola vysvětuju, že jsme přece šikuly a že si všechno opravíme a že až kuba trochu vyroste, tak si bude umet hrát (samo to nezabere vždy, ale uspech to má).

5. všichni společně vaříme, to je baví

6. kluci uplne milujou, když spolu můžou dělat "lumpárny" to jsou najednou bráchové nad bráchy, honí s e po byte na motorkách, Kuba je lupič a matěj policajt a já je hecuju, že dělají lumpárny, to funhuje i venku

7. některý věci prostě nesmí, ale je dobrý nabídnout alternativu (už to tu taky nekdo psal), to funguje skoro na 100%. Nebouchej do podlahy, bež na kobereček..... Smí si hrát s hrnema, ale musí je pak uklidit, vždycky se snažím, aby matej uklidil aspon jeden, aby si pamatoval, že uklízel s mojí pomocí. Ale krámů a hraček po byte máme šííílene

8. když je nejhůř (např. mladší jezdí po kolejích autem, což je pro staršího utrpení, ponevač po kolejích jezdí jen vlaky), řeknu matějovi, to víš, kubík je ještě naše malý mimino, on se to naučí a bude s námi jezdí po kolejích a že když on byl takhle malej, tak taky jezdil s autem po kojeích (to docela zabírá). MAtej je pak desne důležitěj, že se od nej neco brácha učí (ted se třeba od nej naučil sám jíst jogurt)

9. To potřebuju - znám a s tím bojujeme snad nejvíc. Matěj si s něčím hraje, kuba si vezme neco jinýho a mates mu to jde okamžitě zabavit. To jsou snad nejhorší střety, nepovolím aby to kubíkovi vzal, má za ukol mu přinest neco jinýho, ale když kuba nechce, nesmí mu hračku vzít - to pak mateje evakuju do jinýho pokoje a tahám se o dveře :-((( ale vetšinou se zklidní

Samozřejme že jsou u nás scény jako blázen a nekdy mám chut utéct, už jsem mela i anonym ve schránce, že moje děti řvou ve dne v noci (blbost).

2 měsíce kluci byli nemocný a my nemohli ven... to byl horor. Spí mi po obědě oba, takže výlety taky nic moc :-(. Ale spavci jsou tedy ukázkový, v tom mám óbr výhodu, to vím

ALE NEMENILA BYCH :-)))

Hodne sil

Martina

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-Š ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.