| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Moje mateřská dovolená - nervy v kýblu

samozřejmě kývu s úsměvem hlavou, protože to dobře znám (mám kluky dva roky od sebe), ale tuhle dobu už mám za sebou. Nicméně úplně se s článkem ztotožňuji, autorka není sama, jak svědčí všechny příspěvky, a to je dobře, že se člověk necítí jako ufoun, že všichni mají hodné děti, jen my taková divoká zlobidla...:o)
Ale proč tu píšu:
Napadlo mě, jak tu řešíme dvě malé děti. Jak to dělali před sto lety? Každé dva toky nové dítě, něco takového se neřešilo. Maminky se svým dětem nikdy tolik nevěnovaly, jako tyhle poslední generace! Trápíme se tím, že nemáme dostatek času na každé dítě zvlášť a že by se jedno mohlo cítit ukřivděně, a jestli neutrpí jeho křehká dušička, když nepřiběhnu kdykoliv si zavolá...
Jak to dělají mamky s pěti, sedmi dětmi? Později už se může starší věnovat mladším. Ale než je vypiplá z nejhoršího?
Před pár lety jsem potkala manžele, za ruku si vedli asi tříletá dvojčátka-holčičky, a v kočárku vezli další dvojčátka (holka a kluk). To je nadělení.
Asi to chce organizační schopnost a na některé věci "házet salám". Já jsem taky za ty roky (a to mám jen dvě děti) na leccos otupěla, a zasahuji, až teče krev. Člověk musí ochránit i své duševní zdraví, vždyť na co by pak dětem byla zhroucená máma "na prášky"? :o)
Tak přeji všem pevné nervy!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.