| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Moje mateřská dovolená - nervy v kýblu

Nečekané návštěvy - upozorním, že na chodbě je asi florbalka ne právě dobře uložená, na konferenčním stolku shrnu hračky, cd, tatínkovy noviny a můj 4 dny rozečtený časopis na jednu hromadu, aby bylo kam dát kafe. Uvařím kafe a sednu si s návštěvou (pokud je mému srdci milá). A návštěva to neřeší (možná v duchu, ale to mě nezajímá). Nečekanou a nemilou návštěvu nepřijímám. Ale k nám chodí z moci úřední i paní ze sociálky. Ohlášeně - vždy se snažíme uklidit co nejlíp a do uklízení trochu zapojit i děti, pak ale na vlastní oči zažila, že malé stačily asi 4 sekundy na takový binec, že se nedal po pokoji udělat krok. Měla období- nejlepší hra - vše vysypat, rozházet - nesmělo být ani kousek koberce bez hračky. Dvakrát přišla bez ohlášení a byli jsme za hvězdy. Jednou před narozeninami kluka - jsme si vypůjčili kameru. Museli jsme přerušit vše a jít ji vyzkoušet na hřiště. Paní z úřadu nás zastihla na hřišti a pak se vrátila s námi domů. Tam byly na plotně nedovařené brambory, na křesle hromada prádla k žehlení a uprostřed obýváku stál vysavač - nedončené vysávání. Řekla jsem po pravdě, že Lukáš zkoušel vysávat - bude mít oslavu a chtěl se zapojit, já přinesla prádlo ze sušárky, abych mohla dát sousedce klíče a vařím. Tatínek ale přinesl kameru a ta se musela ihned vyzkoušet. Chválila nás, jak jsme super, že víme co je důležité a co počká - i ten nedončený oběd. Při ukázce poličky s hračkami - kam ji Lukášek vedl - šlápla na kostku, kterou rozšlápla. Moc se Lukáškovi omlouvala, že si nevšimla. Podruhé to bylo podobné - měla být jinde, nebyli doma, tak přišla k nám. Manžel spal po noční, v kuchyni rozdělaný oběd - hromada nádobí, v obýváku celá postel pokrytá vyžehleným prádlem - ležely tam už druhý den. Konferenční stůl pokryt tak, že nebyl vidět ubrus. Lukáš nachlazený - nebyl ve škole, Natálka volno ze školky - občas se necháme přesvědčit a prodloužíme jí víkend. Paní se omlouvala, že ruší, ale byla ráda, že vidí děti. K nim do pokoje nakoukla - prokročit se tam nedalo, pochválila novou postel. Do kuchyně nešla, jen jsem řekla, že dovařím později - děti hlásily, že stejně ještě nechtějí, že chtějí jablko. V obýváku - před chvíli jsem dožehlila - ještě jsem to nechala doschnout - to napařování je dost silné. Lukáš shrnul na hromadu dvd s pohadkami a noviny, Natálka odnesla hračky ze stolku - přinesla tucet jiných - ukázat. Jeden přes druhého vykládali, že byli na baletu Sněhurka, jak to bylo super....Manžel vstal, houkl něco jako pozdrav a šel se holit - okamžitě vystartovaly děti - tatínka mydlí, pak za překřikování myjí umyvadlo. Natálka - zase celá mokrá. Mokré věci na topení, Nátalku převléct, tatínka upozornit ať zkontroluje podlahu - přece jen nevěřím, že to do sucha utřeli. Paní ze sociálky - nadšená, jak to bereme s rezervou, že je Natálka mokrá, jak nám nevadí pozdější oběd, jak manžel super bere pomoc dětí při holení, i když musí uklízet celou koupelnu.A to prádlo ...ona už radši kupuje více věcí, které se nemůsí žehlit, pomáhá jí dcera... Jak je super, že bereme často děti do divadla, je to pro ně ohromný zážitek...Za pár dní volala, že se jí uvolnilo místo na jednu akci, jestli nechceme jít, že věří, že jsme jedni z mála, kteří se dokážou sbalit za hodinu, odložit nedůležité věci a jet. Byl to ohromný víkend.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.