| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Tchýně a znamení z nebes

Ahoj,
ptala ses co si myslíme (čtenáři) o dopisu od tvé tchýně, tak přikládám svůj názor/pocit. Součástí ale musí být i názor na tvoji reakci. (Také podotýkám, že jsem zatím nečetl ostatní názory v diskusi). Tak tedy, tady je i jeden z mužských pohledů na věc:

První co mě napadlo bylo, že tvoje tchýně asi je/byla doktorka nebo pracovala někde ve zdravotnictví (možná sestra). Ale hlavní co z jejího dopisu cítím, je její velká starost o vnučku. Záleží ji na tom, aby měla dobrou mámu, která se o ní dobře postará. A která pro ni, ve spolupráci s tátou, vytvoří pohodové/bezpečné/zdravé/přátelské/atd. prostředí, ve kterém bude vyrůstat.

Myslím, že si její rady bereš příliš osobně. Je pravda, že ty rady znějí spíš jako poučování a mohly být napsány více, řekněme, důvěrněji, ale zase nevím jak blízký máte spolu vztah.
Chápu, že ten tón se tě mohl dotknout, ale já na tvém místě, bych si to tak nebral. Podle mě, něměla v úmyslu tě obviňovat z toho, že můžeš za nemoc tvé dcery, ale spíš se snažila pomoci alespoň radou (když nemůže přijet, kvůli vzdálenosti a nemoci).

Dobrá odpověď by podle mne mohlo být něco ve stylu, že děkuješ za její zájem a že stejně jako ona chceš, aby byla dcerka zdravá a že se o to budeš podle svých nejlepších schopností snažit. Prostě dát najevo, že máš svůj rozum a uděláš si to podle sebe, ale zároveň ukázat, že neodmítáš její názory a rady. Určitě bych nepoužil žádný ironický nebo dokonce útočný tón, protože jak jsem už napsal, nešlo ji podle mě v tom dopise primárně o tebe, ale o vnučku.

Tož, tak to vidím já a přeju ti dobrý vztahy s tchýní i se zbytkem rodiny :-)

Michal V.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.