| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Moje mateřská dovolená - nervy v kýblu

zdravím všechny maminy,mam syny Tomík 4roky a Davídek 7měsíců.Jen co si Tomík v 1 roku stoupnul na nohy běhá,skáče s obrubníků,židlí,stolu,okeního parapetu,chvíli neposedí ani u jídla,stále něco roztahuje.u lékaře poběhá celou ordinaci,musím ho držet,svíjí se ,kňučí pusť mě,přitom se domlouvám s doktorkou.stejně se chová u cizích,nikoho se nebojí.děti nejprve drcnul až spadli,což znamenalo pojď si hrát-honit se.doma neuvařím visí mi na nohách pláče,doma nás plácal po zadku,nohách dost bolestivě rukou,když nebylo po jeho i hračkami,vše považoval za hru,chtěl na sebe upozornit.později i křičí vzteká se,hádá,v obchodě lozí,visí z nákupního vozíku,shazuje zboží,před obchodem leží na zemi,vztek koupím jen 1cukroví a ne 5 co si vybral.nechce se oblíkat ven,otevřu dveře utíká jako splašený uprostřed silnice volám,křičím-nereaguje pak nechce domů-ječí v náručí ho nesu domů.na písku děti bouchá,sype jim písek na hlavu,visí na každé průlezce,větvi čemkoliv.někdy mám pocit že nemá pud sebezáchovi a nedochází mu že svou divokou hrou může sobě či jiným i vážně ublížit.ostatní maminy z nás nadšené nejsou.chrání své děti a je jim divné že na domluvu to se nedělé,se zasměje a udělá to zas.musíme odejít.je to živel,příbuzní i kamarádky se diví jak s ním vydržím celý den sama.táta chodí do práce 6-19,někdy služebky celý týden pryč.i když je taky večer unavený Tomíka okoupe,uloží do postele a odejde až usne (dobrovolně se vzdal večerních filmů)
večer mám s celodeního křičení,napomínání a hádání (s tehdy 2 letým)synem plné zuby nervy v kýbu.když nás bije teď,co bude za pár let,co puberta,děsí mě to.
pediatr doporučí pohovor psychologa+psychyatra.hyperaktivní není,zvládá ukoli pro o rok starší děti,jen velmi aktivní,je osobnost,nemá se do ničeho nutit,jakoukoli změnu oběd,procházka,atd oznámit dopředu a nechat ho dohrát si svou hru,chodit hodně ven,mnoho aktivního vibytí,doma stále zaměstnávat.být milující důsledný rodič,vytýčit mantyneli,vysvětlovat..vysvětlovat..vysvětlovat.
ve 3 letech nástup do školky,první den jim utekl,jen se mu chtělo ven.odpoledne nechce jít domů líbí se mu tam.nové hračky,nové hry,vrstevníci,nové zážitky.přes den se musí posílat na záchod,sám jde az je celý mokrý,když ho pošlu za včasu vzteká se že ho ruším,kazím mu hru a zapírá-nechce se mi.za 2minuty je celi mokrý.v noci plýna.během 1 měsíce chodí na wc sám-včas,celkové sklidnění.narození brášky=celodení počurávání i pokadění,vztek hádky.to co školka napravila je pryč.
Davídek má 7měsícu,Tomík se zlepšil,hra-hází na malého plýny,polštáře,deky,mačká mu nohy ruce,mává před očima.zalehne.z druhé strahy přiběhne když pláče-neplakej,zpívá mu,podá hračku,šaškuje ať se směje.(doktor Jackyl-mistr Hajd)někdy musíme ustoupit i my ale nepovolit vytýčené hranice ani jednou,jinak budou do toho místa-situace šťourat až povolíte úplně a když to jde tady půjde to ijinde.hlavě se domluvit mezi sebou(táta+máma)co ano a co ne.jak bylo jinde psáno mají radar na naše špatné dny a nálady a to budou nejvíce zkoušet a zlobit.
Každá rada je dobrá:přísný hlas ano,nekřičet,fizycký trest ano,ale ne moc često-lepší je co jsi pokazil naprav(i za pomoci rodiče=poučení+nová zkušenost)zlomil jsi bráchovi hračku dej mu jednu svoji.v koutě-přemýšlej co jsi udělal špatného až to budeš vědět příjď mi to říct. báječné léto-můžem být stále venku.zima,prší=nápady,hrát divadlo-výroba maňásků z rukavic,ponožek,figurky na špejli,pečení perníky,sušenky-tlačí formičky do těsta,pomoci při vaření pudingu´=dort(ovoce,piškoty),
nakreslit-vystříhat houby,máma zasadí po domě-děti s košíkem hledají pak opačně.namalujte si kulisy na čtvrtky papíru,přilepit isolepou na dveře,jsme v lese,u moře,v pohádce.namalovat-vystříhat-krajíc chleba,rohlíky,kolečka salámu,vejce,sýr,ovoce,zeleninu,maso,koláč-děti sami navrhnou,ať vám nachystají jídlo na plastoví talíř.vystříhnout panáka,zvlášť oblečení,domečky z krabic.výborné nápady=časopis Sluníčko,pořad pro děti Kouzelná školka,Šikulíci (čt1)inspirujte se pohádkami,večerníčky.
Když je nejhůř dítě vzdoruje,ječí mává rukama, my křičíme až se nám ježí vlasy a máme chuť vraždit,nečekaně své robátko pevně obejměte=znemožnit pohyb a vlepte mu pár milujících pusinek kamkoliv,teď vzdor trošku povolí,čelíčko se ještě mračí,ale v koutkách už to cuká úsměvem,opakujte pusinkování a hádka je pryč.u nás to zabírá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.