| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nikdy dítětem netřeste!

Knížku jsem prolítla jen zběžně - řada "rad" mi tam neseděla, ale podobně to vnímám s tím houpáním z boku na bok.

V článku se podle mě myslí opravdu zatřesení v afektu - takové to nesprávné chytnutí v podpaží a zalomcování dítětem dopředu-dozadu tak, že se zakomíhá hlavička stylem předklon-záklon (stačí i malý rozsah).

Jinak jak tu kdosi přirovnával netřesení k nelhaní, pak bych namítla, že lež nemusí vést nutně k vážnému poškození dítěte. (Čímž rozhodně nedoporučuju dětem lhát - mají lepší paměť než my a každou faleš nám spočítají! :-))
Proto, že ke škodlivému třesení dochází spíš v afektu, je zejména důležité o tomto fenoménu vědět předem, abychom tomu dokázali předcházet - např. různými únikovými strategiemi, jak vybít vztek (bušení do peřin, počítání do desíti, zklidnění se v jiné místnosti... - tady moc nechápu maminku, která psala, že šla třeba se smetím nebo obejít dům - to mi připadá docela riskantní, ne-li nezodpovědné nechat dítě v bytě samotné... sorry).

Ještě tu nikdo nezmiňoval aromaterapii - ať už vonné esence na zklidnění či olejíčky a masáže. Taky jsem zažila pár miminek - nespokojenců, kterým ke štěstí chyběla komunikace, povídání si s rodičem...
Velké úspěchy můžete mít i s homeopatií - poraďte se s nějakým dobrým homeopatem či homeopatkou. Zkuste to. :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.