| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Poškození novorozence při porodu

Dcera se narodila normálně, do dvou hodin od příjezdu do porodnice byla na světě. Z porodnice jsme odcházely s tím, že je vše v pořádku, měla jen mírnou žloutenku. Hned další den jsme šly k dětskému lékaři, tam opět vše v pořádku. Za pár dní jsem si při koupání všimla, že má dcera na krku zamodralou bouli. Tak jsme hned druhý den jely lékaři. Ten mi sdělil, že má natrhnutý sval (podle článku se jedná o kývač hlavy) a pochválil mě, že jsem si toho všimla včas. 4 měsíce jsme cvičily Vojtovu metodu, vše bylo v pořádku. Asi v pěti letech se mi zdálo, že se dcera hrbí. Takže jsme opět začaly cvičit. Zanedlouho poté jsem si všimla, že má dcera jednu nohu o kousek kratší. Lékař přeměřil kosti, rozdíl tam byl nepatrný. Ale pro jistotu nás poslal k ortopedovi. Ten udělal rentgen, rozdíl skutečně malý, ale na první pohled to vypadalo, že je jedna noha kratší. Přišel na to, že má dcera šikmou pánev a doporučil dál pokračovat v cvičení. Mluvila jsem o tom s rehabilitační sestrou a pravděpodobně je to následek natrženého kývače. Ale není to 100% jisté. Když byla miminko, cvičila jsem s ní opravdu poctivě. Dnes už je to horší, chodí do školy, takže je málo času. Šikmou pánev má pořád, jestli se to spraví, nevím. Snad s tím v budoucnu nebude mít nějaké problémy. Od rehabilitační sestry vím, že cvičením se dá hodně napravit. Takže pokud vám to, maminky, lékař doporučí, tak ho raději poslechněte. Není to nic příjemného, ale vydržet se to dá.
Když se mi narodila druhá dcera, tak jsem si moc přála, abych s ní nemusela taky cvičit. Cvičit jsme sice nemusely, za to měla nevyvinuté kyčle, takže peřinka, pak řemínky. Taky nic příjemného. Ale srovnalo se to a je to v pořádku.
Všímejte si dětí a pokud se vám něco nezdá, nenechte se odbýt. Lékaři se může stát, že během krátké prohlídky něco přehlédne. Vy jste s dítětem pořád, vy vidíte, jak se dítě chová, jaké dělá pokroky.
Přeji všem maminkám zdravá dítka a pokud to není přesně tak, jak si představují, ať se vše pokud možno brzy napraví.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.