| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Poškození novorozence při porodu

Souhlasím. Moje dcera do 6 neděl dávala více hlavu na pravou stranu. Věděla jsem, že se děti do šesti týdnů různě kroutí, ale raději jsem to asi v 5 týdnu řekla dětské doktorce. Ta nás odeslala na neurologii, kde nás objednala na začátek 7 týdne. V 6 týdnech jsme byli na kontrole u dětské lékařky a té se zdálo vše v pořádku, mě se to už také zdálo vyvážené. Ale u neuroložky jsme se dozvěděli pravý opak. Bylo řečeno, že dcera psychicky v pohodě, ale fyzicky je na tom děsně. Prý nebude lézt, sedět, a pak špatně chodit a o sportu ani nemluvím. Byla jsem v šoku. Odešla jsem s brekem. Manžel naštěstí byl všude s námi. Hned jsme byli poslány na rehabilitaci, po přečtení zprávy z neurologie mi bylo řečeno to samé. Sestra začala s dcerkou divně cvičit a říkala tomu Vojtova metoda. Byla to hrůza. Dcera byla hrozně uplakaná. Nemohla jsem se smířit s tím, že pediatr řekl něco jiného a neurolog taky a mně se zdála dcerka taky v pořádku. Zavolala jsem kamarádce, která pracuje U Apolináře. Zajistila mi tam prohlídku dětskou neuroložkou, která má na starost nedonošené děti do dvou let. Po půl hodině prohlížení a přetáčení mé dcery řekla, že je naprosto v pohodě. Tak jsme si oddechli. Když jsem jí ukazovala cviky, co s ní sestra na rehabilitaci dělala, tak konstatovala, že by jí tím akorát ublížila.. Takže si myslím že nějaká prevence je na nic, když je dítě v pořádku. Samozřejmě jsem ještě poprosila dětskou lékařku, zda by mi napsala doporučení na jinou rehabilitaci. Chtěla jsem ještě slyšet jiný názor. Na rehabilitaci jsem neříkala před vyšetřením kde jsme všude byli a ani co nám řekli. To jsem všechno řekla až po vyšetření, kde nám bylo sděleno, že je v pořádku. Teď jsem si byla už jistá. Dceři jsou teď 3 roky a neměla žádné problémy se sezením atd. Jezdí na kole a letos byla poprvé na lyžích. Nejraději bych paní doktorce, která mě tak vystrašila poslala pár fotek. Vojtova metoda je jistě dobrá, ale jen pro některé případy. Myslím, že se to někdy dost přehání. Za každou cenu to cvičit. V Motole tuto metodu používají opravdu v nejnutnějších případech. Mají ten názor, že se dítěti může narušit psychika. Známé dcera musela Vojtovu metodu cvičit a tohle jim bylo řečeno v Motole. Její dcera teď nemá ráda, když jí někdo mačká a mazlí se s ní. Přeji všem maminkám zdravé děti a hodně trpělivosti při řešení podobných problémů. Omlouvám se, že jsem to napsala tak dlouhé.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.