| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A co takhle domácí potrat?

Helios mi doporučila moje všeobecná lékařka s tím,že tam jsou "fakt dobří".
Inu, začala jsem tam chodit. Prvni dojem perfekti. Pan doktor Koudelka byl pohledny a mily mlady muz, na recepci se chovali vstricne... Az do te doby, nez jsem otehotnela. Zacala jsem mit v 2. mesici tehotenstvi bolestive stahy delohy. Pan doktor me ujistil, ze je to normalni. Za dva dny me mel v ordinaci zpatky s krvacenim. Udelal vysetreni, rekl, ze je vsechno zatim dobre a ze mi da neco na podporu tehotenstvi. Pripomnela jsem mu, ze jsem si stezovala na bolesti, ale on je rekl, ze si myslel, ze me to boli jinak. Pravda, sice mi zapomnela do karty napsat, kolik toho "na podporu tehotenstvi" mi ma pichnout, takze sestra po chvili marneho shaneni lekare mi pichla co nejmensi mnozstvi, jak se sama vyjadrila. To jsem jeste byla klidna a porad jsem byla u Heliosu spokojena.
pak prisel 14. tyden a geneticke testy. O vysledek jsem si mela zavolat. Tak jsem volala, muj lekar tam nebyl, zastupovala ho dr. Peliskova. Sdelila mi, ze testy jsou pozitivni, ale vic mi nerekne, protoze neni genetik, a dala mi telefonni cislo na genetickou poradnu. Tam ovsem potrebovali vedet co je vlastne v tech vysledcich napsano. I volala jsem zase na Helios, kde mi lekarka uz docela nastvane zopakovala, ze neni genetik a ze mi nic vic nerekne. Muj argument, ze bez dalsich informaci me nemohou objednat na genetiku nezabral. Pry si mam zajit na recepci a vyzvednout papiry, co mi tam necha. Nebudu to protahovat. Na genetiku jsem dorazila a tam, diky pozornosti geneticky dr. Leznerove, se nakonec prislo na to, ze se dr. Koudelka spletl v datu tehotenstvi, takze jsem v naprostem poradku. Ktera maminka nekdy stravila nekolik noci uvazovazim, co bude delat, pokud jeji dite bude postizene a zda pristoupi na potrat, asi vi, jak jsem se citila. Sama dr. Leznerova se divila, proc si lekarka, ktera me na vysetreni odeslala, neoverila informace z vysledku testu. Osobne jsem za Dr. Peliskovou zasla a sdelila jsem ji, k jake chybe doslo. Byl to docela vzruseny rozhovor, kdy mi sdelalila, ze ONA MA MOC PRACE, aby kontrolovala kazdou zadanku (coz je mimochodem jeji povinnost ze zakona) a zeptala se me, CO VLASTNE DELAM JA. Jeste mi rekla, ze si na ni muzu klidne stezovat, kde chci. V tu chvili jsem uz pochopila, ze v Heliosu to asi nebude tak skvela a neproblematicke, jak jsem si myslela.
Stret s Heliosem treti a posledni: v 31. tydnu jsem byla odeslana na UZ vysetreni, ktere vedl opet Dr. Koudelka. Dala jsem mu do ruky svou kartu a zeptala jsem se jeste pred vysetrenim, co se stane, pokud bude vysledek spatny. Pote, co mi sdelil, ze mi v takovem pripade doporuci potrat, (v CR legalni do 26. tydne) odesla jsem bez vysetreni. Jeste za mnou urazene poznamenal, ze to vysetreni je v mem zajmu. S brekem a pocitem, ze doktori nedelaji nic jineho, nez hledaji zpusob, jak me dite zabit, jsem sla do cviceni pro tehotne, kde me uklidnila porodni asistentka.
Krome negativni zkusenosti s temito dvema lekari musim vsak take rict, ze jsem se nakonec po odjezdu dr. Koudelky na staz, dostala do pece Dr. Pivovarnikove, ktera take pracuje v Heliosu, a s jeji peci a pristupem jsem byla maximalne spokojena.
Uprimne, po sve zkusenosti z Heliosu a porodnice u Milosrdnych bratri (ucastnice fora me oznacily za zlou a sobeckou osobu, protoze jsem si tuto cirkevni nemocnici opovazila kritizovat) si rikam, kde se asi odehrava ta spickova pece o tehotnou zenu, co o ni lekari odporujici porodum doma porad mluvi?
Stala jsem se zastancem zruseni povinneho zdravotniho pojisteni a primych plateb pacientu lekarum, nebot jenom tak je mozne zajistit, aby lekari v pacientovi videli subjekt, nikoliv objekt, vec, kterou "opracuji" a dostanou za ni zaplaceno, at se k ni chovaji jakkoliv.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.