| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Císařský řez na přání

Kiki, velmi Vás chápu.
Sice jsem neměla takovou fobii už v dětství, ale než jsem otěhotněla, tak jsem z porodu měla strašný strach a všem jsem tvrdila, že do toho nejdu jinak než s epidurálem. Navíc mám nastavený práh bolesti strašně zle, tak například mi moje zubařka nevyvrtá žádný zub bez injekce - zkoušeli jsme to, ale byl to horor - pro obě a nešlo to. Bolí mě i když mě třeba manžel ze srandy malinko štípne a navíc tam mám hned modřinu. Takže to je na dokreslení výchozí situace. Prostě jsem si nedovedla představit, že já porodím jinak než nejlépe v celkové anestezii. V začátku těhotenství jsem byla na prášky, protože jsem jednou před tím samovolně v 8. týdnu potratila, takže jsem umírala strachy, aby jsem zas nepotratila a porod jsem zatím moc neřešila. Na něj jsem začala myslet až po překonání prvních 3 měsíců těhotenství a začala pomalu přemýšlet kde a jak rodit. Získávala jsem informace a rozhodovala se. Nebudu popisovat co jsem si všechno načetla a jak jsem byla vystresová, když jsem si četla některé téměř hororové příběhy o porodech.
Kdy se to zlomilo? V časopisu Aperio jsem si náhodou přečetla rozhovor s porodní asistentkou Věrou Novákovou "Každý porod má své tempo" a strašně moc mě to oslovilo a hned jsem věděla, že chci rodit s Věrou. Sešla jsem se s ní a absolvovala přípravu na porod, která spočívala jak v návštěvě jejich kurzů (které jsou strašně levné a naprosto výborné) a také několik individuálních konzultací. Strach mě téměř opustil, vždycky když se mě znovu začaly zmocňovat obavy, uklidnila jsem se tím, že při porodu bude Věra a můj manžel.
A co porod samotný? Upřímně přes všechny přípravy jsem čekala naprostou hrůzu (asi jako Vy Kiki) a porod byl skvělý. Rodila jsem na své přání bez podání čehokoliv, protože jsem tak nějak cítila, že přirozeně je to strašně dobře vymyšleno. A musím říci, že mě naprosto vzalo, jak dobře to zafungovalo. Nebylo to bez bolesti, ale v těle se vylučují zázračné látky, které člověka v podstatě dostanou do euforie a zmobilizují veškerý jeho potenciál.
Na závěr bych ráda dodala, že toto byl můj porod a každý porod je jiný. Je třeba se připravit na ten Váš, což určitě souvisí se zdravotním stavem, jak bolestivou máte menstruaci, jak rodila Vaše maminka apod. Dobrá porodní asistentka by s Vámi toto měla před porodem probrat.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala. Chtěla jsem Vám jen napsat, že jsou i ženy jako já (a znám i další), pro které byl porod krásný a klidně bych rodila znovu :) i se na to těším, protože další děti chci
Držím Vám palce

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.