| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Císařský řez na přání

Petule, pokusím se podobně jako Lenka popsat, svou zkušenost + něco přidat.

Bolesti bych osobně rozdělila na první dobu porodní a druhou dobu porodní.

1. doba porodní: bolesti u mě začaly pozvolna. Nejprve jako při normální menstruaci později jako při hodně silné menstruaci a úplně později se to k menstruaci ani nedalo moc přirovnat, protože bolesti byly podobného typu jako při menstruaci, jen daleko intenzivnější.

2. doba porodní: její začátek se spolehlivě rozpozná, že máte pocit jako když se Vám chce na velkou, protože miminko se už začíná dostávat do porodních cest, které jsou dostatečně otevřené na to, aby jimi začala sestupovat hlavička (a tlačí samozřejmě i na oblast konečníku). Tyto bolesti už jsou (opět podle mého hodnocení) snesitelnější, protože jak miminko tlačí hlavičkou a sestupuje, tak Vás to nutí tlačit a taky už tušíte, že se blíží slastná chvíle t.j. konec porodu. Tyhle bolesti už mi nepřipadaly jako menstruační a těžko pro ně hledám přirovnání. Tak se omlouvám.

Jinak podobně jako Lenka dodávám, že co se týče bolesti bych radši znovu rodila než bych si nechala vrtat zub bez injekce. Tak to jen tak pro Vaši představu o srovnání bolesti. Bolest při porodu je pozitivní, protože za ní následuje sladká odměna :) Také si od bolesti v přestávkách mezi kontrakcema můžete odpočinout - což vřele doporučuji.

Toto byla moje zkušenost a každý to má jinak.

Moje kamarádka měla hned první kontrakci takovou, že jí doslova srazila na kolena. Taky u ní trval první porod jen asi 2 hodiny o to však musely být kontrakce intenzivnější. U mě trval první porod 12 hodin, tak to šlo tak zvolna a stupňovalo se to.
Jinak mám pár kamarádek, které mají velmi bolestivou menstruaci a bohužel i porodní bolesti měly velmi silné hned od začátku (i když kontrakce zas tak silné nebyly).
Dále také ze zkušenosti vím, že kdo má problémy s bederní páteří, tak mu bolest docela vystřeluje do těchto míst - což je taky nepříjemné. Sama jsem to taky při porodu zažila.
Pak se mi také zdá, že Ty kamarádky, kterým porod vyvolávaly snášely bolest hůře

PS: opět jsem se trochu rozepsala, prosím o pochopení, jsem totiš nemocná a jsem tu v tomhle krásném počasí s dcerkou zavřená jak ve vězení :(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.