| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Císařský řez na přání

Miguelko,
ráda jsem si přečetla tvůj příspěvek se vtipem - a navíc, když někdo nesouhlasí a přesto to umí říct kultivovaně, je to vždycky radost...
S tím, že by se to u Kiki mohlo vyvinout v laktační psychózu, máš pravdu. Já původně jsem psala, že terapeutickou pomoc může Kiki vyhledat posléze po miminku, neboť čas běží, ale asi by měla opravdu nejdřív vyřešit - či rozřešit - sebe. Zvlášť po jejím poděkování je zřejmé, že je asi opravdu labilní ve více směrech, viz chování k personálu kliniky po potratu - chudinka malá, nechtěla je zarmoutit. Nedivím se, že má fóbie ztělesněné do paniky z porodu - tak málo lásky k sobě samé...
Ale chtěla jsem ti napsat k nevýhodám císaře pro dítě. Ano, s těmi ukazateli, které uvádíš, máš pravdu. Současně je ale taky pravda, že z momentálního hlediska ohrožení vitálních funkcí a úmrtnosti je SC pro dítě bezpečnější než průchod porodními cestami. Uvádí se prý, že šestkrát. Dlouhodobá perspektiva a akutní ohrožení při příchodu na svět tedy při SC vycházejí protikladně. SC je ve chvíli provedení nebezpečnější pro matku, ale dost bezpečný pro dítě.
Já bych volila SC, protože - pokud bych někdy rodila - bylo by to vzhledem k věku poprvé a naposledy. Kdyby se mi podařilo dítě počít a donosit, nedokázala bych ho prostě vystavit tomu přirozenému riziku, které za jiných okolností - pokud ho dítě překoná - připravuje na zdravý život. Jenže, co když ho nepřekoná??? Já už bych další nebo další zdravé (bez DMO, mozkového edému od kleští apod.) dítě neměla...
Krom toho - a ať mě kdokoli sekýruje, jak chce - vzhledem k věku bych dost nerada třeba kvůli kleštím a gigantickému nástřihu odstavila svůj sexuální život. Bude mi čtyřicet a po sérii nevyvedených vztahů jsem si v životě fakt neužila. Pokud by se ještě podařilo mít dítě a žít s jeho otcem, chtěla bych to se vším všudy. Nechtěla bych mít dítě jako modlu, které jsem obětovala všechno. Chtěla bych, aby bylo živé a součástí relativně spokojené a veselé rodiny. Rodiny, která eventuálně zvládne a ulehčí mu i hyperaktivitu nebo LMD. (S dnešní psychodiagnostikou v těchto kategoriích beztak končí spousta dětí, které se narodily spontánně.) Pro všechny tyto důvody bych já volila SC. A podplatila si to a vyběhala až do úplné jistoty, jak jsem výše radila Kiki.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.