| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Císařský řez na přání

Ahoj!Precetla jsem si tvuj clanek a musim rici,ze tvuj strach chapu.Od detstvi jsem si nejak neumela predstavit,ze budu maminka, prestoze deti jsem chtela,ale ta hruza z porodu. Vzdy jsem rikala,ze kdyby se deti mohly porodit,jako se mrka okem,tak bych do toho sla,ale takhle nikdy!Laska a touha napomohly a kdyz mi bylo 29 let,spolecne jsme se s manzelem rozhodli,ze to budeme zkouset a snad se povede - na porod jsme radeji nemysleli - hlavne tedy ja - az to bude,tak to nejak bude muset byt (stejne jako sis rikala ty).Manzel me hodne podporoval a veskere myslenky zahanel,hlavne ty negativni,ale na druhou stranu se mi snazil vse tak nejak biologicky a fiziologicky vysvetlit (i kdyz to strach netlumilo).Trvala jsem na navsteve predporodnich kurzu,silena z toho,ze miminko nebudu umet vytlacit,ze nebudu umet dychat...atd.Zkratim to.Soustredila jsem se na mimi v brisku a nechystala se do porodnice(az jsem tim vsechny nelibe udivovala,ale co,byla to ma obrana).Miminku jsem vysvetlovala,ze musi rychle ven,odrazi se a pujde...koupila jsem olej a s manzelem jsme pravidelne masirovali hraz,aby vse slo co nejlepe...Nakonec se miminku nejak ven nechtelo a to ani po nejakych vyvolavacich tabletach,co mi dali v porodnici.Ustaly kontrakce,ale miminku se darilo.Me ne, trapila jsem se na sale od 9hod.rano, kdy mi protrhly obaly,odtekla voda...(ale nebylo to tak udesne,aby se to nedalo)nakonec jsem ve 21.40 porodila cisarem v castecne anestezi(nevim zda to pisu dobre-mela jsem silenou paniku i z toho a kdyz mi doktori davali podepsat papiry o tom,jak me pichnou do patere a mohu ochrnout,mela jsem pocit,ze si podepisuju papir do futralu a nebyla jsem toho schopna,ale nakonec byli bezvadni a strasne mi pomohli)porodila jsem nadherneho chlapecka,ktereho nade vse miluji a ten pocit byl nezapomenutelny a ja byla nejstastnejsi jako kazda spravna mama na svete!Fakt nadhera,v tu chvili jsem dekovala a blahorecila doktorum,ze me presvedcili,ze je krasne byt pri vedomi a videt ho hned,jak vykoukne!Ja totiz kricela,ze mam strach,ze nesnasim filmy z lekarskeho prostredi,ze chci cisare v plne narkoze,ale lekari ke me celou dobu mluvili a pomahali mi zvladnout mou psychiku, paniku a snad i hystericnost a ja jsem jim porad desne vdecna.Jeste kdyz jsme sli domu,vyhledala jsem je,abych jim znovu podekovala prave za ten veliky zazrak,ktery dokazali s mou psychikou,protoze ja byla stastna,ze jsem nerodila v plne narkoze a dodnes povazuji to,ze mame krasneho zdraveho chlapecka Radovanka za "nejkrasnejsi napad" meho manzela,protoze on byl ten, ktery me podrzel,ktery chtel se mnou rodinu a to tak,ze spolecne jsme zvladli velikansky strach!A to i presto,ze jsem asi nebyla typicka tehulka chystajici vybavicku a tak...ja se snazila na nic budouciho moc nechystat,jen si hladit brisko a mit se rada se svym muzem a tak jsme tehotenstvi zvladli az k porodu. A ted?Je,ja bych chtela dalsi miminko a chci si to uzit, i stim chystanim a moc se na to tesim.Kvuli zdravi musime jeste nejaky cas pockat,ale pak to urcite znovu zkusime a strach? Ten budu mit mozna zas,ale ten zazrak zrozeni,kdy jsi u toho je fantasticky a bajecny a ja uz bych ho za nic nevymenila,takze kdyz to pujde prirozenou cestou, prima, kdyz cisarem,tak pri vedomi a sand zaplatbuh,ze nejsou a nebudou tak velke komplikace,aby to muselo byt v plne narkoze.Neni to dobre ani pro mimi a tebe to ochudi o ten bezprostredni okamzik,kdy existujes jen ty a to malicke a to je vazne nadherne nepopsatelne. Uloupni si od nas kus stesticka,sily,odvahy a kuraze a jestli touzis po miminku,mas milujiciho manzela,co te podrzi a ty ho milujes a ty chces take miminko,drzime vam moc a moc a moc palce a nebojte se!!!Snad ti trosku ma zprava pomuze,protoze ja mela strach patologickej!A v ten okamzik jsme se stala milujici maminkou,kterou to dojalo az k placi pokazde,kdyz si na ten moment vzpomene a ta laska trva.Vznikne mezi vami neco nadherneho,co premuze veskery strach.Vim,ze se to lehko radi a me to nekdo predtim psat,pochybovala bych,ze zrovna u me to tak bude,ale stoji to za to zkusit...prekonat...odmena je neskutecne velika!!!Vsichni ti pomuzou,tak jestli se rozhodnete,tak tfuj,tfuj a hooodne stesticka!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.