| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Císařský řez na přání

Ahojky, nezvyknem reagovat na clanky ale v tomto pripade mi to neda a tak Ti chcem napisat par viet. V tejto Tvojej situacii je kazda rada, ako sa hovori tu u nas na SK draha, preto ani radit nebudem len Ti popisem moje skusenosti. A budem velmi rada ak Ti aspon trochu pomozem.
Mala som podobny problem.
Dokonca si myslim ze nase prve pokusy o babo stroskotali na mojom panickom strachu z porodu, teda bolesti pri nom. Snazili sme sa o babatko hodne dlho, obaja sme boli v poriadku a nevyslo to. Tak sme to vzdali a zili sme dalej. Ale cas bezal, ani ja som uz nebola najmladsia, mam 28..
Nedalo mi to a tak som sa so svojim problemom zdoverila svojmu gynekologovi, a predstav si, vobec na to nereagoval ze je to banalny problem, dokonca ma utvrdil v tom ze psychika je hodne prepojena s telom a vo vela pripadoch tento strach vyvola ci uz neotehotnenie, potrat alebo v pripade ze sa "zadari" a otehotnies, nespustenie porodu. Bol to od neho neskutocne ludsky pristup. Dokonca ma uistil, ze ak to nepojde urobi cisar...
Vtedy som k nemu pocitila neskutocnu doveru a predstav si, do roka som otehotnela. Niezeby som sa toho strachu zbavila uplne, to nie ale velmi som mu doverovala a vedela som ze s nim to zvladnem. Pocas toho ako brusko rastlo, vyskytli sa u mna navali paniky a vtedy som sa pustila do citania vsetkeho dostupneho o tejto veci. Ide o to, ze si myslim ze hodne mi pomohlo to, ze som sa snazila ziskat co najviac vedomosti o fyziologii, teda tom ako to v tele prebieha. Zistovala som si priciny bolesti, preco vznika a hlavne som si uvedomila ze je to cesta k tomu aby som uvidela nase male. Ked nastal termin porodu, nic nenasvedcovalo tomu ze malej sa chce ist vonku, preto som dostala vyvolavacku. Po 6 hodinach predychavania kontrakcii sa mi ale otvaranie krcka zastavilo a museli mi urobit cisarsky rez. Celu tu dobu bol pri mne moj lekar a manzel. Dostala som velmi velku podporu. Po cisare som uz na 4 den bola doma a vobec to nebolo take katastroficke ako opisuju niektore zeny. Jazva sa mi krasne zhojila a ja som popri malej nemala cas mysliet na svoju vlastnu bolest. Teraz je z nasej dcery krasne 15 mesacne polobabatko:-) a planujeme dalsie. Dufam ze to vyde a opat budem mat pri porode oboch „mojich“ muzov. Myslim si, ze to ze porod nepokracoval prirodzene, bolo scasti zapricinene aj mojou hlavou. Drzim Ti prsty a budem rada ak das vediet ako to vsetko dopadne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.