| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pomóóc, důchodce!

Milá Katko, vůbec jsem se nechtěla touto diskuzí zabývat, máme práci se stěhováním a tenhle článek mně pobavil, tak jsem chtěla přidat svou trošku do mlýna. Ale nedá mi to. Začnu trošku ze široka.
Já osobně mám dojem, že nejvíce "chápající, solidární a tolerantní" k různě handicapovaným jedincům jsou lidé, kteří tuto tématiku znají akorát z televize, či z vycházek v parku. Lidé, kteří s takovými lidmi denodenně pracují už to vidí trošku jinak. Já pracovala se starými lidmi, s psychicky nemocnými lidmi, či s kombinací obojího. Já i moji kolegové se snažíme pomoci jim v jejich nelehkém životě. Děláme to s láskou a s trpělivostí, ale někdy také s utrpením a sebezapřením. Je to prostě práce "na nervy" a co vám budu povídat, někdy i dost nechutná (promiňtě, nenapadl mně lepší výraz).
A k vašemu "výchovnému" příspěvku.... no, co dodat.... snad jen to, že kdybyste denodenně vídala, jak si lidé (nejen staří, ale i jinak indisponovaní) někdy ani neumí utřít zadek, neumyjí si po tom ruce, mají pokaděné spodní prádlo a někteří jsou schopni stále dokola jíst ze 14 dní nemytého talíře, určitě byste je nenechala se dotýkat svého malého batolete.
Promiňte, že jsem to napsala tak zostra, nikoho se tím nechci dotknout.
Ale pokud se na někoho 2x ohradím s milým, ale důrazným NE a ten člověk to odmítá brát na vědomí, klidně na něj vyjedu ostřeji. Moje rodina je moje intimní zóna a nepřeji si, aby nám tam kdokoliv cizí sahal. A svoje malé dítě zatím stále vnímám tak trochu jako součást mého těla. A na své tělo ani omylem nenechám nikoho cizího sáhnout.
Snad jste pochopili, co jsem tím chtěla říct, nemyslí mi to úplně souvisle v těchto "bojových stěhovacích" podmínkách. A svůj původní příspěvek jsem psala jako humorný. Dokonce jsem měla i dojem, že konečná pointa by mohla někoho pobavit. No, jsem fanouškem trošku drsnějšího humoru, tak pokud se najde ještě další "suchar", který mně obviní s nesnášenlovosti ke stoletým spoluobčanům.... je mi to srdečně fuk. Já si totiž s čistým svědomím můžu dělat srandu ze stařečků. Páč až skončím na MD, půjdu a zase budu starým dědečkům seškrabovat shnilou sekanou z ledničky. Zdravím, Zuzana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.