| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pomóóc, důchodce!

Moje zkušenost je jiná, ačkoliv se do autorčiny situace umím vžít taky - moje dcera není rozhodně klidná a cca za 6 týdnů čekám druhé, odstup bude skoro přesně 2 roky.

Bydlíme v činžáku z padesátých let, kde většina sousedů v té době zakládala rodiny, takže důchodci v různém stupni staroby se to jen hemží. Ale na moje dítko fungují jako magnet - chová se v jejich přítomnosti roztomile, jako nikdy jindy. Ačkoliv máme taky sousedku, která je moc prudká a leze moc blízko, tak tu odkazuju do patřičných mezí včas (pokřikem - dnes opravdu pospícháme, dcera se právě probudila, tak není v nejlepší náladě apod. A v případě nutnosti dceru bráním vlastním tělem :-)

Ale problém máme spíš opačný - dcera by se se staroušky vybavovala a domů s nudnou matkou jít odmítá.

Občas má někdo komentáře k tomu, že jí málo hlídám - zastávám názor, že na dvorečku jí nemusím stát za zadkem, když zároveň potřebuju věšet prádlo, pokud si nabije, snad se příště poučí. Ale když to z okna přihlížejícím sousedům vysvětlím, tak už nikdo připomínky nemá a občas už komentují, že to fakt k něčemu bylo.

Ale s čím mám nejhorší zkušenosti nejsou důchodci, ale vlastně spolumatky nebo matky starších dětí. Naše holka je hrozně žravá a žebrá o jídlo jako pes - a přijde mi to podobně nevhodné, jako u psa. Ovšem většina lidí jí klidně nabídne, dá ochutnat, případně sahne do tašky a s něčím se vytasí (naposledy jsme na zastávce dostaly 2 banány, které jsem natvrdo vrátila, protože pokud by je dcera pozřela, měla by zase nejmíň týden zácpu). Když různé pamlsky odmítám, všichni se tváří, jako když dítěti nedopřeju - jí mi zatím ochotně ovoce, zeleninu a i tak je to pěkná baculka, kdyby jedla sušenky a čokoládky, tak už se bude kutálet.

To mi přijde horší - kometáře se daj přejít, případně asertivně odpálkovat.

LaPepa

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.