| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pomóóc, důchodce!

mám pocit, že se hodně zviditelňují dva extrémy. První je naprostý zákaz fyz. trestů(to beru, když to tak někomu funguje), a naopak pak až nadměrné týrání(fuj).Já si ale stále myslím, že ideální je zlatá střední cesta, vyvarovat se fyzických trestů, nicméně když není zbytí, tak lehkou formu fyz. trestu použít. Madelaine, opravdu mám pocit, že se dělají zbytečné ciráty s fyz. tresty, že pokud před některými lidmi plácnu dítě po zadku, jsem rovnou označena za tyranku, a nedejbože, když se k tomu např. zde veřejně přiznám. (Aby nedošlo k nedorozumění, své dítě biji minimálně, jen když udělá něco, co ví, že udělat nesmí, a přesto to just udělá. Od začátku tohoto roku dostal tak třikrát, a to ne výprask, ale plácnutí po zadku.)
Možná to berete tak, že je chyba v matce, když situaci neumí vyřešit bez fyz. trestu. Taky volím tresty dle efektivity. Vylije li naschvál vodu, bude vytírat podlahu. Krmí-li psa přes mnohá varování a přísný zákaz piškoty, nadávám a plácnu ho po zadku, piškoty mu seberu a maže z kuchyně pryč.

Ad fanatické matky - myslím, že jsem hodně tolerantní, na každém se snažím najít něco dobrého, takže budiž jim přáno, jen mi vadí, jak mnohdy málem kamenují jiný názor. Konkrétně u článku o dětském pláči byla pranýřována paní Jana s dvěma dětmi, která zastávala názor, že nebude dítě nosit v šátku neustále, protože si nechce dítě takto navyknout a stát se otrokem dítěte. Jinak dítě chovala, hrála si s ním, vzorně se starala - ale fráze stát se otrokem dítěte se ihned chytla skupina dam a hrr na Janu. Přitom Jana nikomu nic nevnucovala, pouze psala, že ona to vidí jinak. (Já - taky nechci nosit šátek, ač je mi ze všech stran doporučován, a to ze dvou důvodů - za prvé mám skoliosu a doktorka mě varovala, že si těhotenstvím a mateřstvím odrovnaám záda - záda mě dost bolí už jen při běžném nošení, a za druhé malému je už 5 měsíců, a za chvíli bude sedět - tj. zabaví se, a šátek není levná záležitost, a my už tak žijeme na hraně - sice máme vše podstatné, další výdaje ale musíme limitovat. Koupím-li si šátek, už si nemůžu ten měsíc dovolit nic moc jiného. Vlastně ani nevím, kolik šátek stojí, ale předpokládám aspoň tisícovku. Manžel se dal totiž do podnikání a nedaří se mu tak, jak předpokládal, budeme muset odkoupit byt a splácíme auto, stavební spoření atd:((. To jsem se rozkecala...Ale zpět k Viky. Možná ani neví, že dělá něco špatně. Nejspíš to nemyslí vůbec zle. Prosím, sem s radami pro Viky, jak trestat správně! (také se ráda přiučím)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.