| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když je v rodině špatná komunikace...

přiznám se, že já na různé škatulkování apod moc nevěřím nebo spíš je nemám moc ráda. Co se týče zmiňovaných obligátních vysvětlení, proč to muži dělají nějak a prostě nemohou jinak, tak mám už delší dobu podezdření, že tato vysvětlení se záměrně šíří hlavně proto, aby muži měli život pohodlnější. Co se týče třeba toho poslouchání, tak to prostě vždycky mají možnost svést na různé výzkumy, což je mnohem jednodušší než se naučit druhému pozorně naslouchat. To totiš vyžaduje určitou energii.

Proč průzkumům nevěřím? Podle nich jsem zřejmě až donedávna byla mužem, protože jsem splňovala všechny parametry toho, jak má muž myslet a jak se chová apod (pracovala jsem pro jednu mezinárodní společnost, celkem tvrdě na manžerské pozici - to jen tak pro dokreslení situace). To bylo před tím než se mi narodila dcerka a poté jsem si musela rychle osvojit spoustu dovedností, které jsem před tím neměla... a najednou mám i ty vlastnosti, které jsem prostě před tím nepotřebovala a o kterých se vždycky říká, že jsou typicky ženské. Mně z toho spíše vyplývá, že určitý model chování prostě přichází s určitou rolí, kterou v tu danou chvíli člověk má :)

Ještě na závěr: Já osobně si moc vážím mužů, kteří dokážou vyjít ze stínu a neschovávají se za tyhle průzkumy. Na druhou stranu ženy by se neměli bát brát na sebe odpovědnost třeba o finanční zajištění rodiny. Podle mě se doba změnila a je čas na to, aby spolu ženy a muži vycházeli jinak než tomu bylo za dob lovců mamutů, na kterou se s takovou oblibou neustále poukazuje.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.