| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když je v rodině špatná komunikace...

Ten, kdo chodí na dobré předporodní kurzy ví, že klystýr se dává taky proto, aby se prohřály poroní cesty a tím taky lépe pokračuje porod. Není pravda, že ho dávají proto, aby neviděli na sále stolici. Já tedy mám za sebou porody 2. U prvního mi klystýr dali, ale u druhého ne. Podotýkám - ve stejné porodnici. Takže ty předporodní kurzy asi k něčemu budou, že? Mimo jiné - to dýchání a tlačení v pravý okamžik je taky velmi důležité, protože to taky ovlivňuje délku porodu. Když se tlačí v nesprávnou dobu, tak oteče tzv. čelenka a musí se počkat, až otok klesne a může se pokračovat v porodu. A světe div se, toto jsem se taky dozvěděla v předporodním kurzu. Mimo jiné, moje kamarádka na kurz nechodila a byla bez klystýru a stolice jí odešla na sále. Měla z toho těžké deprese... Člověk se na předporodním kurzu opravdu doví věci, které jsou užitečné a hlavně máloco ho pak na sále při porodu překvapí. Jsi prostě připravéná matka a to je vždy lepší než když o tom nemáš ani páru. A není to tak i v běžném životě????
Kdo nechce, ať na kurzy nechodí, ale ať taky nikdo netvrdí, že jsou na nic, když to nezkusil. Těžké je, když dáte na slova jiných matek. Já se vždy spoléhám na vlastní zkušenosti. Je, samozřejmě, taky důležité, vybrat si DOBRÝ předporodní kurz...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.