| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když je v rodině špatná komunikace...

Ten, kdo chodí na dobré předporodní kurzy ví, že klystýr se dává taky proto, aby se prohřály poroní cesty a tím taky lépe pokračuje porod.

Ten, kdo chodí na kvalitní předporodní kurz ví, že toto tvrzení není pravdivé, že je to pouze domněnka z dob minulých, kterou se nepodařilo vědecky prokázat


Není pravda, že ho dávají proto, aby neviděli na sále stolici. Já tedy mám za sebou porody 2. U prvního mi klystýr dali, ale u druhého ne. Podotýkám - ve stejné porodnici. Takže ty předporodní kurzy asi k něčemu budou, že?

Nerozumím. Personál porodnice se chodí školit na kurzy určené laikům, aby znal doporučené postupy při porodu? To snad ne, to by byla hodně špatná vizitka porodnice


Mimo jiné - to dýchání a tlačení v pravý okamžik je taky velmi důležité, protože to taky ovlivňuje délku porodu. Když se tlačí v nesprávnou dobu, tak oteče tzv. čelenka a musí se počkat, až otok klesne a může se pokračovat v porodu. A světe div se, toto jsem se taky dozvěděla v předporodním kurzu.

No vidíš, a já se zas v předporodním kurzu dozvěděla, že psí dýchání (vybavuje-li se mi to správně) v době, kdy už se chce tlačit, ale ještě se nesmí, je stejně k ničemu, ale ona (jako porodní asistentka) aspoň nemusí být s rodičkou, protože když ji slyší mělce dýchat tak ví, že zároveň nemůže tlačit, takže k ní (rodičce) běží tehdy, když ji přestane slyšet. Tomu říkám kvalitní péče :o( MMCH při prvním porodu jsem asi pět minut dýchala podle toho, jak mi PA předdýchávala - točila se mi z toho hlava, brněly prsty a Pa se mi pokoušela tvrdit, že to je normální, to se u ženám u porodu běžně stává. No, děkuji pěkně, pokud takovéto řízené dýchání vede k problémům, tak to si radši budu dýchat podle svého, což se mi osvědčilo u všech tří porodů.

MMCH teĎ mi to nedalo a vyhrabala jsem Enkinovu Efektivní péči v perinatologii. Jj, je to tak, jak mi cinklo v paměti - v této knize je vyjádřena hypotéza, že "vražedná" může být ve druhé době porodní zejména kombinace - řízené usilovné tlačení se zadrženým dechem + poloha matky na zádech se stlačenou aortou = sice o něco kratší porod, což nemá žádný význam, zato špatná výměna plynů mezi matkou a dítětem (čili nedostatek kyslíku pro dítě). Další názor, který jsem slyšela, že je ten, že takovéto tlačení může mít vliv i na poranění hráze (protože porod je tak rychlý, že se hráz nestihne rozvinout).


Mimo jiné, moje kamarádka na kurz nechodila a byla bez klystýru a stolice jí odešla na sále. Měla z toho těžké deprese...

Já na kurz chodila, byla jsem bez klystýru (3x) a stolici jsem nevytlačila ani jednou. Kamarádka na kurz chodila, klystýr měla, stolici vytlačila a taky jí z toho nebylo zrovna lehko na duši. Je pravda, že na kvalitním kurzu se žena dozví, že vytlačit stolici není žádné neštěstí a že se to může stát i po klsytýru... no, já se to tam nedozvěděla, akorát mi bylo vnucováno, že si mám koupit Yal.


Člověk se na předporodním kurzu opravdu doví věci, které jsou užitečné a hlavně máloco ho pak na sále při porodu překvapí. Jsi prostě připravéná matka a to je vždy lepší než když o tom nemáš ani páru.... Je, samozřejmě, taky důležité, vybrat si DOBRÝ předporodní kurz...

Jj, stoprocentní souhlas. Otázka však je, co je to DOBRÝ kurz. Pokud informace zde psané jsi načerpala v kurzu, tak já bych ho za "dobrý" rozhodně neoznačila a radši bych v tomto případě dala přednost načerpání informací třeba z internetu, kde si člověk může dohledat daleko víc informací a má možnost si je porovnat a vyhodnotit sám, příp. je zkonzultovat se svým gynekologem nebo PA ;o)


------------------

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.