| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když je v rodině špatná komunikace...

Konec příspěvku, kde píšete, že byste na babičky nespoléhal, mne trochu překvapuje, neb mám opačnou zkušenost a sice že babičky jsou většinou mnohem starostlivější než matky, je to dané tím, že člověk když je starší a prožil v životě různé události, ví, co se vše může stát mnohem víc než v mládí. Já naopak hlídám vnoučata mnohem bedlivěji než jsem hlídala děti. Nechci samozřejmě vychovat vystrašené jedince, ale snažím se je upozornit na možné následky. Např. jdeme-li kolem rybníka a krmíme chlebem ryby a kachny, varuji je, aby nechodili příliš na kraj, neboť by tam mohli sklouznout. Dodávám, že bych velice nerada skákala oblečená do rybníka, pokud by tam spadli, ale co by mi jiného samozřejmě zbylo! Dceři se stalo na horách v zimě, že kluk v kombinéze si hrál na kraji potoka - a na vteřinu se otočila a kluk hlavou ve vodě jen nohy mu čouhaly... a nelze říci, že by ho nehlídala, byla to prý opravdu jedna vteřina. Ihned ho vytáhla, ani nenastydl. Ale nedovedu si představit, kdyby tam třeba stála s kamarádkou a mluvily a mluvily - a kluk hlavou ve vodě... možná jsem měla velké štěstí, ale ani u jednoho z mých dětí se mi to "nepodařilo" a doufám, že ani u této další generace k tomu nedojde. I když na druhou stranu nutno říci, že jednou jsme stály s dcerou vedle vysoké skluzavky, ze které vnuk bravurně sám jezdil již delší dobu. Byla jsem s ní a dětmi na dovolené.A náhle se stalo něco naprosto nečekaného, on z té výšky spadl rovnou na hlavu - přímo vedle nás...krve by se v nás nedořezal. Nebyl tam naštěstí beton, ale tráva, i tak jsme ho celou noc pozorovaly, zda nemá otřes mozku, abychom ihned sedly do auta a odvezly ho do nemocnice. Prostě děti někdy dělají naprosto nepředvídatelné věci, kterým snad ani nelze zabránit. Jak je vidět tak snad ani tomu, že dítě spadne do vody se nezabrání vždy. Ale je naprosto nutné, aby bylo zřejmé, KDO zrovna má dítě na starosti a ten dotyčný dítě včas vytáhl. Aby jeden nespoléhal na druhého...tak dochází k tragédiím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.