| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Hlavně ať je zdravé ...

Tohle píšu především pro Zuzanu, tedy gatto. Musím hlavně říct, že když jsem si četl tvůj příspěvek, nebylo mi moc dobře po těle. Víš, i když se neznáme, lidi kteří mají soucit se zvířaty a nejí maso tvoří přece jen jakousi rozptýlenou, virtuální komunitu. Mají něco společného a většina ostatních lidí je tak bere - jako "oni, ti bylinožravci". Když potom někdo z těch "oni" napíše nebo řekne něco takového jako ty, buď si jistá, že to nezapadne. Dřív nebo později si to vyžeru, od někoho, někde. Nebudu tady psát, jak jsi vedle. To už je dost přesně napsané v příspěvku, pod který píšu tohle.
Já jen dodám, že mít rád zvířata je prostě jednodušší než mít rád lidi, protože zvířata jsou prostě jednodušší. To ale proboha neznamená, že lidi nejsou hodni pozornosti. A už vůbec to neznamená, že ty jsi z těch lidí nějaká speciální vyjímka.
Protože já mám pod pojmem cítící bytosti, kterým nechci ubližovat zahrnuté všechny, mám to asi trochu složitější než ty. Je tu ale jedna důležitá věc, které jsi si asi nevšimla: Kyž si podle svého estetického cítění vybereš, které bytosti budeš mít ráda a které ne, stejně to nedopadne dobře. Troufám si říct, že spousta lidí je po přečtení tvého příspěvku nadosmti imunní proti idei neubližování zvířatům.
Mám tu nezaslouženou výsadu, že občas mohu vést dialog s lidmi jiného náboženského vyznání, a dost často přijde řeč na toto téma. Většinou je to těžké, protože když řeknu, že nejím maso ze soucitu se zvířaty, už tím jakoby nevysloveně implikuju, že oni tedy soucitní nejsou. Ale aspoň mě soucitně vyslechnou :o), a taky snad proto, že u nich mám nějakou minimální vážnost a oni ví, že si jich taky vážím. Takže, prosím prosím, zkus přemýšlet: na tomto světě ubližují zvířatům kromě jiných zvířat taky lidé. Pokud lidi nemáš ráda a ještě jim sama tak důkladně ubližuješ, jak jsi předvedla ve svém příspěvku, jak vlastně chceš dosáhnout toho, aby bylo utrpení míň? Promiň že jsem tak nepříjemný, ale řekla sis o to. Jo, a já mám u svého příspěvku mail.
Ostatním se omlouvám za toto vnitrokomunitní vyřizování účtů. Žabátko, tobě přeju ať jsou tvé děti šťastné, ať už budou fyzicky ok nebo ne. A tobě to přeju samozřejmě taky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.