| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co se změnilo za posledních 30 let v porodnici?

Matka: "Mohu u vás rodit na porodní stoličce?"
Porodník: "Ano, můžete rodit na stoličce"
Matka: "Opravdu?"
Porodník: "Jistě. Ale nakonec si musíte lehnout na "stůl", jak bychom to dítě chytali?


Hehe, jako vtip dobrý :o))) Mno, jako skutečnost... :o/

Připomíná mi to info od jedné porodnice, kterak sama sebe prezentuje na Aperiu:

Při fyziologickém porodu si žena může zvolit jinou než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na posteli, a to na porodní stoličce, na porodním vaku, v kleku, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu a ve dřepu. Dvěma nejčastěji praktikovanými polohami jsou klasická poloha s upoutanýma a tatáž poloha s volnýma nohama.

Njn, to člověk neví, jestli se má smát, nebo brečet :o( Hlavně jsem se ale otřásla při představě, že někde stále ještě k posteli přivazují a to dokonce jako nejčastější porodní polohu :oO Přepadla mě docela normální ženská zvědavost a fakt by mě zajímalo, proč si tolik žen z tolika možností, které porodnice nabízí, zvolí zrovna tu, že chce být na posteli připoutaná. (MMCH jedná o fakultní nemocnici, tedy se v ní rodí krom dětí i další generace porodních asistentek a porodníku)


Diskuzi jsem četla, bohužel, pár dní přes smazáním jsem odjela na dovolenou, takže netuším, jak pokračovala. Nejsmutnější mi na celé té diskuzi přijde, že pan doktor si nejspíš vůbec neuvědomoval, o čem mluvíme, když zmiňujeme práva pacientů :o( A mám pocit, že mu unikaly zejména dvě skutečnosti:

1. že existují i jiné lékařské názory na vedení porodů, než které praktikuje on - a on by je měl znát, měl by je umět poskytnout (zvlášť bavíme-li se o naprosto základních věcech, jako třeba o sledování stavu plodu, které jsme s panem doktorem probírali). Nemusí být z nich nadšený, ale měl by je respektovat.

2. že i rodička má svá práva - a lékař jí opravdu nemůže provést žádný zákrok bez jejího souhlasu. A to ani tehdy, pokud si žena vybere jiný oficiálně uznávaný lékařský postup, než na který je péči poskytující lékař zvyklý. (znova opakuji - nebavím se o žádných specialitách typu že by třeba žena v porodnici požadovala akupunkturu, aromaterapii... ale o naprosto základních věcech kolem porodu).


A jinak k tvé otázce v nadpisu článku - situace v porodnicích se samozřejmě mění. Pomalu, zadrhává to... ale mění.
------------------

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.