| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí v Ostravě

Pokud není paní Lucie hysterka, tak je přinejmenším značně přecitlivělá. Ne vše u ní proběhlo tak, jak mělo. Jak ale píše, zdá se mi, že byla tak trochu mimo a možná k tomu přispěla svých chováním i ona.
Rodila jsem docela nedávno, takže mám vše v živé paměti a docela mě překvapuje, jak často se setkávám s tím, že maminky ani neví jméno PA či lékaře, kterého měly u porodu. Mně se při hospitalizaci, v poradně v porodnici i při porodu samotném vždy lékař, sestřička, PA, kteří se mi věnovali představili. Mám zkušenost s nemocnicí ve Vyškově a Brně Bohunicích. Představení považuji za základ, který by se měl dodržovat všude - a neměl by to být problém.
Jinak rada, aby paní Lucie netlačila, nebo že dojde k natržení mi přijde jako dobrá rada a přirovnávat to ke ztrátě panenství? Nevím, nevím...
Holení a klystýr bývá spíš doporučován, než vnucován či dokonce proveden bez ptaní!
V Bohunicích miminko k ošetření neodnášejí pryč, vše se děje v porodním pokoji. Do inkubátoru se také nedává, není-li to potřeba. Hned po první, kratičké kontrole dostane miminko do ruky tatínek a v podstatě se už miminko a maminka nemusí vůbec rozdělit, když nepočítám chvilku při převozu na oddělení šestinedělí.
O kojení a manipulaci s miminkem jsem se ráda nechala poučit. Já jako prvorodička asi těžko můžu všechno vědět. Naopak mi moc pomohlo, když mi sestřička poradila s polohou při kojení atd.
Vizity s celým zástupem taky nemusím, ale vždy to proběhlo jakžtakž decentně. Dokážu pochopit, že porodům, operacím, vizitám,... jsou medici přítomni, kde jinde by se měli naučit, co potřebují?
Očekávat, že sex po porodu bude stejný jako dřív - to snad ani nejde. Myslela jsem si ale, že to bude ještě horší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.