| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí v Ostravě

Jo to je věcí co by měli všude možně respektovat a světe div se není to tak a asi dlouho nebude a s tím se musíme naučit žít a bojovat.

No, vždyť přesně to autorka dělá :o) Potřebuje se ze svého zážitku vypovídat, aby tu křivdu mohla zpracovat a naučila se s ní žít. Není první ani poslední, kdo po porodu reaguje takhle a 7 týdnů po porodu fakt není žádná dlouhá doba na zpracování takhle ponižujícího zážitku. Bojuje proti tomu, že se v porodnici s lidmi zachází jako s hadrem a co se dozví - a co, vždyť to je normální :o/ To, že jednou v budoucnu se možná dočká dalších událostí, kdy nebude respektována jako rodič, přece není důvod k tomu, aby tuto svoji zkušenost přestala vnímat jako ponižující. To, že měla špatnou zkušenost s porodnicí a že se tu zkušenost snaží nějak zpracovat, přeci nevylučuje, že až bude nějaký další problém, že si s ním neporadí. Netuším, proč ji to podsouváš. Já taky z prvního porodu byla vykolejená, taky jsem ji zpracovávala dlouho a přesto jsem žádný další problém zatím neměla, všechny nejasnosti v doporučované léčbě se mi zatím podařilo s lékaři vyřešit k mojí spokojenosti :o) Ale ono to bude tím, že v těchto situacích je žena v daleko lepší pozici, než u porodu - nemá bolesti, líp se může soustředit na jednání se zdravotníky, prostě nemusí řešit zároveň svoje problémy a zároveň problémy dítěte.

Sylvie, pořád mi argumentuješ WHO, to je prostě tak, přez to vlak nejede WHO tak káže, tvůj názor je jinej tím pádem špatnej.
Ale to já přeci nikdy nenapsala :o) Já nikomu NEVNUCUJI NÁZOR, že musí jednat podle doporučení WHO. Nelíbí se ti? Tak se jím neřiď. Ale k těm, co se jim řídit chtějí, se nechovej tak, jako by to byl nějaký jejich pouhý rozmar. Nechtěj se holit? Tak jim nevnucuj, že se mají oholit doma ;o) Nehledě na to, že já nejdřív měla představy o porodu a teprve pak jsem zjistila, že ony jsou vlastně v souladu s doporučením WHO ;o) Neboli - tys dala miminku dudlík? OK - je to tvoje věc, do které ti nekecám. Kdyby ovšem sestra v porodnici dala dudlík mému dítěti, ozvala bych se. A ozvala bych se i tehdy, kdyby tys můj nesouhlas zlehčovala. Proč? No, třeba proto, že já mám s dudlíkem špatnou zkušenost, moje bezproblémově kojené dítě po jedné zkušenosti s dudlíkem začalo mít problémy s kojením a nějakou dobu mi trvalo, než jsem to zase všechno dala dohromady. MMCH totéž dítě se mi v půl roce dostavilo po jednom napití sunaru z flašky :o/ (heh, no vidíš, a taky nechodím poučovat nešťastné matky, co už několik týdnů či měsíců neúspěšně odstavují dítě, řečmi, že ty citlivky toho nadělaj, prostě dejte dítěti flašku a je to ;o) )


---------------------

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.