| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prečo (ne)očkovať proti TBC v pôrodnici

No dobrá, Jitko, já čísla mám - pocházejí z českých ÚZIS a z podobných německých stránek. U nás je v závislosti na území (velká měta víc, venkov málo) průměrný výskyt TBC 9 případů na 100tisíc obyvatel - prostým spočítáním, že v některých oblastech je to 3případy, ve frekventovaných, což je pouze střed Prahy, střed Brna a některá místa severní Moravy je to až 15případů na 100tisíc. Klidně se tam podívejte, je tam i mapa výskytu. OČKUJE SE TADY HLAVA NEHLAVA! V Německu, kde se proti TBC běžně neočkuje, ale s německou pečlivostí se vyhledávají rizikové skupiny obyvatel, které jsou očkovány potažmo léčeny, je výskyt této nemoci cca 7případů na 100tisíc obyvatel, přičemž jsou tam oblasti, kde je výskyt TBC nulový. Uprchlíků je tam přitom daleko více než u nás! Jak je tedy možné, že u nás je výskyt TBC vyšší, než v Německu? Že by BCG vakcína opravdu tak nechránila, nebo čím to tedy je? Co myslíte, a myslíte vůbec? Vám stačí pouze to, že vám někdo řekne "přibývá tubera" a hned necháte dítě očkovat, aniž si o tom zjistíte něco navíc? Jenomže ono taky přibývá imunodeficitů a nežádoucích reakcí na tuto vakcínu - a očkovat mimino v porodnici aniž se ví, jestli náhodou nějaký imunodeficit nemá, je podle mne hazard se zdravím mého dítěte. Já totiž na rozdíl od vás nebydlím v epidemiologicky rizikovém prostředí mezi bezdomovci pod mostem, ale v čistém bytě, kde jsem se TBC nenakazila ani já, ani manžel, takže nepředpokládám, že by se mohlo nakazit dítě. Ještě dodám, že WHO doporučuje očkování tehdy, když výskyt TBC přesáhne epidemiologický práh, čímž je míněno 40případů na 100tisíc obyvatel.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.