| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prečo (ne)očkovať proti TBC v pôrodnici

Hano, s dovolením použiji Vašeho příspěvku pro svoji reakci:

"s generalizovanou BCG infekcí se nepotká každý"

a tím chcete říci co? Proč bagatelizujete toto a současně v předchozím příspěvku strašíte zarděnkami v těhotenství či příušnicemi - když budu parafrázovat, tak s tím se přece taky nepotká každý (či každá)...

"Ptáte se,proč se očkované nemoci i tak občas projeví!?Je to díky mutacím,ale to Vám jistě nemusím vysvětlovat.S tím zatím neumíme bojovat,ať už s očkováním nebo bez něj.Ale proč tomu nepředcházet právě prevencí v podobě vakcinace?!"

Já třeba osobně nejsem přesvědčená o tom, že vakcinace je samospásná. Viry si budou mutovat klidně dál a možná si o jejich mutace koledujeme právě vyvíjením nových a nových vakcín. Já nevím, jestli bych zrovna očkování označila za prevenci. Sice se tomu tak říká, ale mě by k němu sedl spíš výraz alibi... V dnešní době mi očkování proti některým nemocem připomíná někdejší preventivní nasazování antibiotik proti všemu (následky zná jistě kdekdo z vlastní rodiny...) Navíc mi připadne, že jakékoli přemnožení čehokoliv je pouze znakem nerovnováhy, nějakého hlubšího problému v řádu přírody, světa či jak to kdo nazve. Pak bychom měli hledat příčiny a problémy řešit právě u nich a nikoliv potlačovat následky či se "preventivně" před těmito následky "chránit".

"Navíc rodiče,kteří manipulují očkovacím kalendářem vystavují své potomky většímu riziku nákazy,primárně zrovna onou zmutovanou formou."

Co máte na mysli onou manipulací očkovacím kalendářem? Pokud je mi známo, tak očkovací kalendáře v různých evropských zemích se od sebe liší, navíc i v rámci téhož kalendáře je zpravidla poměrně široké časové rozpětí toho, od kdy do kdy a v jaké následnosti lze jednotlivé vakcíny aplikovat. Nebo tímto máte na mysli rodiče, kteří dospěli k názoru, že některé vakcíny svému dítěti dát nechtějí? Pokud ano, pak by mě zajímaly podklady pro Vaše tvrzení o větším riziku nákazy, navíc hlavně těmi zmutovanými formami? O problematiku očkování se jako rodič zajímám už pět let a zatím jsem se s takovým názorem nesetkala. Z mých příspěvků je patrno, že k očkování se stavím spíše kriticky, nikoli však bezhlavě - proto mě zajímá každý podložený názor! Máte-li (Vy nebo někdo jiný, kdo toto čte :-)) k dispozici nějaká fakta či jen odkazy na ně, díky předem.


"Je fascinující,když se matka v porodnici zeptá,zda ji doma může navštívit kamarádka,jejíž dítě právě prodělává plané neštovice.I tak bohužel vypadá edukace veřejnosti..."

??? Co je na tomto fascinujícího? Proč by se matka v porodnici nemohla na něco takového zeptat? Jak to souvisí s edukací veřejnosti? (A když budu hodně jízlivá - edukace veřejnosti se smrskla na víru, že vše, co je nařízeno, je i dobré nebo aspoň "ve veřejném zájmu" prospěšné...)

Těším se na reakce :-) a srdečně zdravím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.