| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Manželka a matka v jedné osobě?

Ivule,
o Tvém příspěvku jsem docela dlouho přemýšlela.
Myslím, že teoreticky máš pravdu. Proč bělat doma servis, aby manžel mohl nerušeně růst ve své vlastní kariéře a přicházet o čas na vlastní kariéru. Prakticky mi to ale přijde trochu přitažené za vlasy, protože to přece není tak, že zatímco manžel pracuje, matka se stoprocentně věnuje jen a pouze dítěti (pokud by to tak bylo, a psaly jen matky dětí které zrovna spí, diskuze by asi značně prořídly). Já během toho co si můj syn hraje nebo spí zvládnu udělat spoustu vlastní práce - pracuju na počítači, syn si hraje vpodstatě vedle mě, takže to není problém. Časově to odpovídá víc než půl úvazku. no když to tak počítám tak určitě denně pro svoji vlastní kariéru pracuji kolem šesti hodin denně. Cca dvě hodiny ráno než se syn vzbudí, dvě během jeho odpoledního spaní a zbytek v právě už zmiňovaných chvílích kdy si hraje sám. Vzhledem k tomu, že moje práce je prací "pro mě" já se na ni těším a baví mě, ale vydělám s ní poměrně málo, kdežto manžel přes den chodí do práce pouze z důvodu našeho finančního zabezpečení a až večer, když přijde domů dělá co ho baví(píše disertační práci), nepřijde mi divné, že občas uklidím i po něm. Navíc mi ani nepřijde, že by toho uklízení bylo nějak zvlášt, jsou samozřejmě momenty, kdy mám pocit, že mám dost, ale to je tak jeden večer za dva týdny - manžel je z práce unavený mnohem častěji, a jsou momenty, kdy mu opravdu nezávidím. Ale zase chápu že je spousta profesí, které se nedají dělat doma od počítače, a tam potom určitě ta frustrace, z pouhého vytváření zázemí manželovi, přijít může.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.