| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Srážka

Lizzie, souhlasím a mám úplně ten samý názor.

Když si pořídím dítě, dělám to na prvním místě hlavně pro sebe, pro svoje potěšení. Neznám moc lidí, kteří si pořizují dítě proto, aby se zavděčili někomu jinému (ať už jinému člověku, nebo státu nebo církvi nebo já nevím čemu). Jako každé zvíře, tak i člověk chce předat primárně hlavně SVOJE geny, protože genová konkurence funguje jak mezi zvířaty, tak mezi lidmi. (U zvířat to funguje kolikrát tak, že samci zabíjí mládata jiných samců, u zvířat, které žijí ve smečce, kde se páří jen alfa samec a alfa samice zase touží po tom vyšoupnout ho z trůnu.) Jasně, člověk žije ve společnosti, která v rámci eliminace otevřeného boje preferuje určité přijatelnější a konec konců i výhodnější chování. Nicméně stále nelze očekávat, že se někdo potentuje z cizího dítěte. Když si chci prostě udělat tu radost (dopřát ten luxus), že budu mít dítě, tak bych měla umět přijmout i ta omezení a problémy, které jsou s tím spojené. A ne čekat, že mi ostatní budou zametat chodníček jako velké matičce. Zvlášť mě podobná očekávání šokují od vyloženě pravicově založených lidí. Těm přece musí být jasné, že podle liberálních teorií jedeme každý sám za sebe. A ideálně bychom si měli pořídit jen tolik dětí, kolik opravdu uživíme (což je v rozporu s počínáním většiny příslušníků jisté menšiny).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.