| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Srážka

Souhlasím spíš s reakcemi, že po způsobení dopravní nehody byť s minimální škodou by člověk neměl kopat kolem sebe a hned označovat za blbce všechny ostatní. I to že auto stálo na zákazu stání nic neznamená, on opravdu není zákaz stání totéž co zákaz zastavení. Ale chápu i autorku článku, fakt dneska jsou lidi dost bezohlední, ale na druhou stranu, když tu zaznělo, prostě se s tím smiřte, že časy Gutha-Jarkovského jsou pryč, proč? To by tedy znamenalo, že své děti máme vychovávat k bezohlednosti?

Nedávno měla moje mami v MHD zážitek odpovídající dnešní době - je jí 60, ale sama necítila potřebu někoho vyhazovat, aby si mohla sednout, tak stála u dveří nad dvěma holčinami cca 12 let. Přistoupila paní o francouzských holích a holky nic, tak je mami požádala, aby jí pustila některá z nich sednout, a obě ochotně vyskočily. Prý na nich bylo vidět, že je to prostě nenapadlo. V tom má mami pravdu, on těm dětem dneska nikdo neřekne, že by se měly chovat slušně, tedy že by měly dělat to a to a něco jiného by naopak dělat neměly :-(
Ale spousta těch starších jsou fakt bezohlední a nejen důchodci. Mě nedávno dostal jeden adolescent. Jela jsem s kočárkem v trolejbuse, při příjezdu do zastávky jsem tam zahlídla další kočárek, tak jsem pro něj udělala místo. No samozřejmě se všichni ostatní na zastávce rvali při nastupování před kočárek a jeden adolescentní páreček se uvelebil na tom volném místě, tak jsem jim řekla, že nastupuje kočárek, ať tam to místo nechají. S vysloveně kyselým ksichtem a notně zvolna ho uvolnili, ale to už se trolejbus s kočárkem málem přicvaknutým ve dveřích rozjel, zaparkování kočárků nás tak stálo trochu manévrování, které jsme zvládli dokončit až při zastavení v další zastávce. Milý adolescent místo aby se zastyděl, že dlouho překážel a způsobil tím druhým komplikace, měl docela protivné připomínky, že vždyť se tam ten kočárek nevejde, že u toho okna klidně mohli zůstat stát. Což navíc nebyla pravda, ze svého místa neviděl, že i když tu jednu stanici trochu místa před kočárkem bylo, tak by se tam rozhodně nevešli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.