| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Srážka

nemůžu si odpustit reakci. Často na diskusích čtu, jaký těžký život mají maminky s malými dětmi, nedej bože, s kočárkem. Máme problém s dopravou, nechtějí nás pustit do obchodů, důchodci jsou na nás zlí....
Teda, asi na ty ostatní maminky. Mi se ještě nikdy nestalo, že by mi někdo nepomohl do autobusu. Slušně požádám dotyčného ještě před tím, než autobus na zastávce zastaví. Pokud na místě pro kočárky někdo stojí, opět ho slušně požádám o uvolnění prostoru. Jestliže mě není slyšet, mírně zvýším hlas a žádost opakuji (dotyčný může přeslechnout, být zamyšlený, atd.) Není problém.
V případě obchodů vjíždím podle svých potřeb, ještě se mi nestalo, že by mi prodavačka zakázala vstup. Akorát nedávno jsem vjela do obchodu v schopping parku s vozíkem, kde jsem měla nákup a dítě a prodavačka mě upozornila, že tam se s vozíky nesmí, protože mají dřevěnou podlahu (byl to ten vozík se speciálními kolečky na eskalátory - čili hrozí podření podlahy). Tak jsem zaparkovala u vchodu a prodavačka mi nosila ukazovat oblečení. Taky nebyl problém.
Jak se už psalo, mateřská apod. může chodit na bankovní účet, napoprvé to vyřizování vydržím, nebo pošlu s formuláři tatínka. Eventuálně by nemusel být problém domluvit se s kamarádkou, která prostě počká venku s kočárky (pokud je na tom podobně).
Asi ale žiji v úplně jiném světě (Ostrava - Poruba), protože na nás se většinou ostatní lidé usmívají, prodavači nabízejí malému sladkosti nebo jiné drobnosti. Když potřebuji "speciálnější" zacházení, tak slušně poprosím a ještě se mi nestalo, že by někdo nepomohl. Ať už se jedná o podržení dveří, přednost ve frontě atd.
A pro ty, kteří opravdu potřebují, aby se jim těhulka prokázala průkazkou, i přes zřejmou velikost bříška, zasmála bych se tomu a průkazku vytáhla. Přece jenom jsou mezi námi takoví, co vypadají jako těhotní a nejsou. Když si dotyčný myslí, že jsi tak tlustá a vyčůraná, že svou tlousťku chceš vydávat za těhotenství, máš přece ideální příležitost ho "přečůrat". Ostuda bude na jeho straně, ne??? 8-)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.