| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Klešťové porody a porody vakuumextrakcí

Také já jsem rodila kleštěmi a mohu nastávajíci maminy uklidnit, že i na takovýto porod se dá velmi pěkně vzpomínat. Po prasknutí vody se u mě nic nedělo, v porodnici mi po vyšetřeních píchli oxytocin, porod se rozběhl velice rychle, po necelých 2 hodinách už jsem byla otevřená na 7 cm a pak během půlhodiny na 10 cm a šlo se tlačit. Tam se mi to jaksi zabrzdilo, malý nešel ven, ač jsem dělala, co jsem mohla, už koukala hlavička a dál se mu prostě nechtělo. Byl celou dobu porodu napojen na monitor, takže po necelé hodině tlačení dr. zjistila, že ozvy slábnou, taťka vyběhl za dveře, mě moc krásně, ale rozhodně radila, co a jak mám dělat, kleště jsem ani nezaregistrovala, ani nástřih, dr. na mě pořád mluvila a vše bylo hotovo doslova za pár vteřin a pak už maličký plakal. Měl 2x obtočenou pupeční šňůru kolem krčku, proto nešel ven, ale apgar měl 10-10-10, naprosto vše v pořádku, můj porod trval 3 a půl hodiny a o bolesti už jsem druhý den nevěděla. Kdyby maličký nemusel kleštěmi, zvládli bysme to i bez nástřihu, ale čert to vem, šití bolelo asi jen 3 dny, hlavně že je malý v pořádku. Naopak se přidám k maminám, které hlásí spíš aktivnější čilé dítě, malému je 16 měsíců a už krásně mluví, umí určitě přes 60 slov a vyslovuje zřetelně, normálně už doma pokecáme:-))). Takže myslím, že ani kleště nemusí být jen za strašáka, já opravdu na svůj porod vzpomínám moc ráda, hlavně ten konec se mi doma teď už pořád připomíná:-))).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.