| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Klešťové porody a porody vakuumextrakcí

Marie,

Z tveho prispevku naopak ciha laska k lidem a velka ochota pochopit cizi nazor:).

Pripomen mi, kde jsem zakazala p. dr. pracovat svym stylem. Naopak, napsala jsem mu, ze na svuj oblibeny styl prace ma samozrejme pravo, jen bylo by adekvatnejsi aby ho prosazoval tak monolitne, jak to ted dela, ve vlastni soukrome klinice: pokud si sezene klientky. A to sezene, treba tobe;-). Co mu vycitam je snaha a zasluhy pri vypuzeni z porodnice na Bulovce kolegyne a klientky, ktere provozovaly jiny styl prace. Pan doktor velmi rafinovane se priznal, ze normalni porod neumi. Ale nevim podle ceho usoudil, ze prazska klientela se nehodi pro vedeni normalnich porodu. To je pro mne zahada, totiz zajem tam je, Cesky jsou normalni zeny druhu homo sapiens a domnivam se, ze veskera zakonitosti, o porodech tohoto biologickeho druhu zjistene, plati i pro nej.

Ja doktora znam jen medialne, a znam jeho vyroky kolem CAPu. Bulovka byla prvni ceska porodnice, ktera vedle "nemocnicni" porodnice otevrela porodni centrum, specializujici se na "prirozene" porody. Praxe v Evrope celkem bezna a i uspesna, v Praze vsak ztroskotala na mentalite podobnych lidi, jako p. dr. Pan doktor otevrene jasal, kdyz centrum bylo zavrene, proslavil se vyrokami, ktere prozrazovaly, ze o tom, co vedeni "normalniho" porodu je, nema ani poneti. Nic o tom necetl, vubec jeho principu nechapal, na zadne stazi nebyl. Muzes mi vysvetlit, jak vubec se troufl zustat pracovat v takove porodnici? Nemusel delat neco, co je mu proti srsti, nikdo to po nim nechtel, stacilo si najit praci v jine porodnici, kterych v Praze je dost.

Mam si vazit toho cloveka, ktery neumi vazit si jiny trend ve svem oboru? Nevazim si ho, a ty si delej jak chces. Jen pokud vidis cizi nazor, nemusis hned si poustet do psychoanalyzy, abys ho vyvratila. Zkus argumentovat racionalne.

P.s. ad porody doma: nejdrive o tom neco si precti pak se vyjadruj. Abys rodila doma nikdo po tebe nechce ani chtit nebude. Kdyz volas po nejake toleranci a pochopeni cizim nazorum a i obycejne slusnosti, zacni si u sebe. A take s obycejnem pouzivanim toho, co si naucila ve skole: ziskanim se informaci o tom, o cem chces se vyjadrit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.