| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Klešťové porody a porody vakuumextrakcí

Marie,

Statistiky umelych potratu celkove mi nejak zvlast nezajimaji, to je vice mene rozhodnuti tech zen. Netleskam tomu, ale povazuji to za vec jejich svedomi, do ktere nemam co kecat.

O co mi jde je spise otazka, jak potraty ze zdravotnich duvodu koreluji s novorozeneckou a perinatalni umrtnosti, protoze tyto cisla evidentne souvisi.
Kdysi jsem si udelala tu praci a koukla jsem si na statisticke urady evropskych zemi (kde se mluvi svetovymi jazykami, aby kazdy mohl porovnat).

takze data z 2002

prvni cislo: pocet narozenych zivych deti, druhe potraty ze zdravotnich duvodu, ktere jsou samozrejme jinak specifikovane a nesrovnatelne, ale i tak nepomer je zarazejici:

Anglie a Wales vice nez 600 000, 1900 potratu kvuli obavam, ze dite se narodi postizene.
Nemecko: vice nez 600 000, 3700 potratu z duvodu zdravotnich a kriminologickych
Cesko ca. 100 000, 5600 potratu ze zdravotnich duvodu.

Podle meho soudku, to znamena, ze porodnici nemaji co se chlubit spickovym vysledkem, vsechno co mohlo umrit, v Cesku jiz je davno mrtve (mimina s vadami nesloucitelnymi se zivotem, nebo deti s Downovem s. a pravdepodobnou vadou srdce).

Detska umrtnost neni spatna, to prece netvrdim, ale na rozdil od Svedska klesa na evropsky prumer, coz take klade otazku, jestli v tomto mene ostre sledovanym obdobi neumiraji zachranenci neonatologu... Mezinarodni porovnavaci cisla najdes na strankach WHO, UNICEF a EUROSTAT.

Co tim vsem chci rict, ze spickova statistika neni zadny duvod odepirat zenam svobodu volby mista a zpusobu porodu ani odepirat moznost svym kolegynem zavest alternativni zpusoby pece o rodicku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.