| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod císařským řezem na přání? Ale jděte!

Klystýr je tady opravdu ve většině porodnic běžnou praxí, většinou se doporučuje. Samozřejmě může žena odmítnout, stejně jako holení hráze.
Jak se uci prekonavat bolest? Jen vydychavanim? Nebo existuji bezne nejake jine "praktiky"?
- Doporučují se zde úlevové polohy (např. na gymnastickém míči), chození, stisk reflexních bodů v oblasti pánve, aromaterapie, hudba, pobyt ve vaně (běžně ale jen po první dobu porodní) nebo pod sprchou. Hodně záleží na vybavení konkrétní porodnice.

Ohledně klystýru a holení se na diskuzích u článků na hlavní straně Rodiny dočteš hodně. V současnosti snad již vice než polovina rodiček tuto praxi odmítá, nebo alespoň kritizuje. Já osobně jsem byla za oba zákroky ráda. A to ani ne tak kvůli průběhu porodu (i když mi připadlo, že ta teplá voda v těle mě dost uvolnila a také ulevila od bolestí), ale hlavně pro první dny po porodu: představit si, že bych čerstvě šitá musela jít na velkou... (a u mě nástřih nebyl proveden rutinně, tím jsem si jistá. Nástřih byl pro mě příjemnější než cítit, jak se postupně trhám - to jsem cítila)

A ještě snad k poloze při porodu: většina porodnic je již vybavena i porodními stoličkami, jejich použití záleží ale na přístupu personálu. Běžně se ale používají polohovací porodní stoly, které lze nastavit i do úplně svislé polohy. Takže rodička vlastně sedí na kostrči, nohy si může držet... Zřejmě to bude nejběžnější poloha při porodu v současnosti, ale výzkumy jsem nikde nečetla. U ostatních poloh opět hodně záleží na přístupu personálu, na domluvě rodičky a ochotě porodní asistentky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.