| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Začínáme přikrmovat

I mně se osvědčilo mačkání vidličkou hned od 1. dne příkrmů (synovi bylo 7 měsíců, měl 2 zoubky a už skoro měsíc vypadal, že by měl zájem jíst něco jiného než MM; čekala jsem do 7 měs., protže měl kojenecký ekzém a narodil se o 14 dní dřív - zdálo se mi to rozumné). Myslím, že je to důvod, proč neměl sebemenší problém přejít někdy okolo 10 měsíců na zeleninu nakrájenou na kostky (kterou jsem ho nechávala jíst samotného ručičkama) a vůbec s přechodem na pevnou stravu. Taky myslím, že budu postupovat stejně s případným druhým miminkem. A pokud by příkrmy jen rozmačkané nechtělo, asi bych váhala, jestli to není signál, že je na příkrm ještě brzy. Syna jsem krmila od začátku u stolu, sedět ještě neuměl (to se naučil sám až v 9,5 měsících, pak teprve přišla na řadu židlička), ale držela jsem ho na klíně v podstatě v sedu - ale opíral se zadíčky o mě. Těch pár minut sedu s oporou mu snad neublížilo (resp. babička ho v téhle poloze chovala snad už o 4 měsíců - ale zdá se mi, že od klubíčka se ta pozice snad zas tak neliší). Taky se mi osvědčilo vždycky s další lžičkou počkat, než otevře pusinku. Nikdy jsem nemusela praktikovat metody "za maminku", říkat "ham" apod., a to nemám nijak velkého jedlíka. Odmalička umí dát najevo, kdy má dost, v jídle se nikdy nepatlal. Jediné, co bych mohla považovat za problém, že se stále nechá rád krmit - jsou mu 2 roky a 2 měsíce (ale je fakt, že momentálně si často hraje na miminko, tak to s tím asi souvisí). Stolujeme spolu (manžel jí obvykle v jiný čas) od té doby, co mu vařím stejná jídla jako pro mě a manžela (pochopitelně jídelníček je uzbůsobený batoleti, ne naopak:-), vždycky si u jídla se synem povídám a krásně si společné chvíle u stolu užijeme (chvíli jí sám, chvíli ho krmím a mezitím i sebe). Tak nevím, jestli mám tak výjimečné dítě, ale myslím si, že nějaký vliv zvolených metod tam určitě bude.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.