| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Přátelé diskutující,
za sebe jsem asi řekla už vše, co jsem schopná říct. Stručně shrnuto nejzákladnější:

1) je třeba se rozhodovat na základě upřímné úvahy a svědomí, ne na základě dojmů, strachu, snahy vyhnout se problému...;

2) nikdo nemůže říct, že ověřitelně ví, kdy začíná lidský život;

3) zrušení lidského života kdykoli po jeho počátku je zabití nebo vražda - záleží na tom, jestli byl úmysl zabít, nebo ne;

4) zabít nevinného člověka, který se nemůže bránit, bylo snad v celých lidských dějinách civilizovanými lidmi považováno za zlo, které nemá nikdo PRÁVO udělat, a podle většiny hypotéz, které ohledně toho na zemi kdy vznikly, nezůstává žádné zlo bez dalších zlých následků;

5) nesmíme ale žádnou ženu, která podstoupila interrupci, odsoudit. Ani nesmíme ženám, které se pro potrat rozhodují, lacině radit bez nabídky konkrétního řešení (dát dítě k adopci a pod. O UMOŽNĚNÍ A ZJEDNODUŠENÍ TAKOVÝCH ŘEŠENÍ BY SE MĚLI STARAT NAŠI POSLANCI, a ne vymýšlet společností nepřijatelné, připotroublé zákony a brát na demonstracích Boží jméno na darmo!).

6) Pro ženy, které umělý potrat podstoupily a litují toho, je tu řešení: omluvit se Tomu, kdo jejich dítě vytvořil, nechat se od něj obdarovat a uzdravit ze strašného zranění, které si tím mimoděk způsobily. Má nás rád mnohem víc než my sami. Vy, kdo chcete, věřte mi, vím, o čem mluvím. Poznávám ho už víc než deset let... je to velmi dobrodružné... (ale žádná ulítlá pseudomystika, nebojte se).

7) Hlavně prosím nejednejte bez přemýšlení a nenechte se k ničemu dotlačit!

Už bohužel nemůžu věnovat svůj čas této diskusi, a ani to nepovažuji za účelné, opakovala bych se. Kdyby někdo stál o rozhovor se mnou, moje adresa je
simona.jonasova@seznam.cz

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.