| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nepodařilo se mi kojit svoje dítě. Jsem špatná máma?

Mám dvě děti. První dcera byla kojená plně 6 měsíců a potom postupně odstavována do 1 roku. S druhou dcerou už to bylo jiné, plně kojená byla 7 měsíců (se všemy problémy, které mohou být - laktační krize, kdy pár dní mléko nebylo, mastitida s vysokými horečkami a nakonec ve 3 měsících přestala pít z levého prsu). Příkrmy odmítala a přijímala pouze pozvolna a nikdy nepřijala žádné úmělé mléko. Kojíme stále, dceři je 21 měsíců. Chtěla bych skončit, ale po dobrém to nejde. Násilné odstavení plánuji na léto, déle už kojit opravdu nechci. Stále kojíme jen z jednohu prsu a šlo to. Všechny problémy jsem brala, a¨jako že jsou jen dočasné a přejde to. S první dcerou (úžasným savcem jsem nepoznala žádné problémy) a podruhé byla překvapená. Odstavit první dceru se mi také dařilo snadno, pila v pravidelných intervalech a mléko se dalo nahradit něčím jiným. Taky přijala umělou výživu, kterou kvůli alergiím pije dodnes (5let) a ještě rok bude. Mladší nic, zkusila jsem různé značky, dokonce i mléka ochucená což bych kvůli rodiné anamnéze (alergie, atopický ekzém, lupénka) neměla a nic. Někdo se cítí jako špatná matka proto, že nemůže kojit. Já mám ve svém okolí problémy s tím, že stále ještě kojím a nejsem schopná dítě odstavit. Také je to velmi stresující. Neplánovala jsem, chtěla jsem kojit rok. Dle podiatričky je mm lepší než žádné mléko. Dcera nejí ani žádné mléčné výrobky, jen občas kousek tvrdého sýra. Testy na alergii na mléko vyšly negativní, prý mohou být v tomtu věku falšně negativní až v 50% případů.
Ten tlak okolí ale začíná být nesnesitelný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.