| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nepodařilo se mi kojit svoje dítě. Jsem špatná máma?

Ahoj holky, ráda bych přidala svůj názor do diskuze. Máme s naší malou problémy s kojením od začátku, i když jsem dělala opravdu snad úplně všeschno, výsledkem bez dokrmu byla uplakaná neprospívající holčička. Taky mě štvou články, že kojení je jen otázka psychiky, a že kdo chce kojit, kojí. Mně se v jednom prsu tvoří málo mléka, ať přikládám, jak chci často, a jedním to prostě neutáhnu. V kombinaci s tím, že naše holčička je od narození spavec a nesavec. Chvíli jsem malou kojila a dokrmovala alternativně ze stříkačky. Dlouhodobě je to neudržitelné, měla v tom chudák hrozný guláš, takže jsme přešly na lahvičku, ze které dostává i mateřské odsáté mléko. Pořídila jsem si elektrickou odsávačku, se kterou je to celkem pohoda. Sama věřím, že mateřské mléko je pro miminko opravdu to nejlepší, tak se to budu snažit co nejdéle vydržet, ideálně do 6 měsíců. Jen si nejsem jistá, jestli budu moct takový luxus z časových důvodů dopřát i druhému či třetímu miminku. Jinak chápu, co se rozumí tou masáží ohledně kojení. Nějak se obecně v článcích vyskytuje názor, že téměř každá žena může kojit, a že pokud to nejde, je to jen otázka psychiky, špatné techniky, málo častého přikládání ... Doporučuje se přikládat každé dvě hodiny, mezitím ještě půl hodiny odsávat, v noci to samé po třech ... Jen by se ještě někde mělo napsat, že když to nejde déle, než pár dní, nemá cenu, aby se maminka i mímo netrápili. U mě bylo důsledkem probrečené šestinedělí, ač se považuji za celkem racinální bytost, ale vlivem těch hormonů jsem prostě vlivu médií podlehla, ač máme velmi rozumnou dětskou doktorku... Dnes už vím, že kdybychom bývaly přešly na lahvičku dříve, Elišku si mnohem lépe užiju od začátku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.