| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nepodařilo se mi kojit svoje dítě. Jsem špatná máma?

Mám stejně starého synka (8/05). Podobně jako Milijana jsem záměrně kojila přes zimu kvůli imunitě (ale čistě z vlastního přesvědčení). Jelikož byla zima, nekojila jsem obvykle venku. Hlad a žízeň jsme přes den na cestách řešili čajíkem (po roce jsem ho už trochu přislazovala) a svačinkou (piškoty, ovoce apod.). Někdy po roce už chápal moje vysvětlení, že teď prostě mlíčko nedostane, že až doma. Přesto jsem ale někdy i nadále kojila na veřejnosti, ale snažila sem se to pomalu omezovat. Cca do 10-11 měsíců měl syn na usínání v kočárku dudlík, pak na něj nějak zapomněl. Jeho potřeba sát moje prsa zůstala přitom stejná - 3x denně + obvykle 1-2x v noci (po roce a půl už jen jednou). Pokud jsem nebyla doma, obešel se někdy od 10. měsíce bez poledního mlíčka (které měl jinak na usnutí) a po 1. roce už i bez ranního (když jsem šla pryč brzy ráno). A pár dní po svém 20. měsíci (v dubnu) se zničehonic úplně sám během 2 dní odstavil (dva dny po sobě si při poobědovém kojení jen vzal můj prs do úst a zas ho pustil, jakoby mu najednou přišlo divné, že mi ho má cucat; druhý den už odmítl i ranní a večerní mlíčko - když jsem se ho večer zeptala, jestli si dá, jen se usmál a během 1/2 minuty usnul; další den na to mi na mou otázku, jestli ode mě bude ještě někdy pít mlíčko, řekl, že ne, a tak učinil:-). (Možné tedy je, že k tomu přispělo moje brblání po jeho 1 roce, kdy mě kojení někdy trochu bolelo - někdy mi tam zůstaly otisky jeho zoubků; dlouho měl totiž vzpomínky na kojení spojené s dím, že mi dělal do prsou "díry".) Teď prodělal nějakou virózu a pral se s ní dost dlouho (5 týdnů - rýma, kašel) - do té doby měl jen asi 3x lehkou rýmu, která trvala týden. Jelikož jsem už týden sama nemocná pro změnu já a mám i bakteriální infekci, chtěla jsem mu tento týden zkusit pro posílení imunity dát cucnout mlíčko (pořád ještě se mi trošku tvoří). Ale odmítl si můj prs vzít do pusy. Nicméně si poslední dobou strašně rád hraje na miminko (říká, že neumí ťapat a chce se nosit, chce se "tulit s mámou" a pořád si chce nechat vyprávět, co dělal, když byl miminko) a dělá, jako že pije moje mlíčko (přes tričko a jen přiblíží těsně pusinku), mlaská a říká: "Je dobrý".
Takže tímto dlouhým vyprávěním chci říct, že kojení po roce věku dítěte rozhodně nemusí vybudovat u dítěte závislost na kojení. A četla jsem tady na Rodině o víc případech, kdy se děti do 2 let samy odstavily.
(Jinak moje původní představa o kojení byla "do 1 roku a pak se uvidí", po 1 roce jsem ji upravila na "do 2 let a pak se uvidí"; momentálně podobně řeším plínky - jsem ve fázi "do 2,5 roku a pak se uvidí", nejpozději ve 3 letech mu je prostě už nedám a bude:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.