| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nepodařilo se mi kojit svoje dítě. Jsem špatná máma?

Díky za příspěvek, který prostě skvěle dokazuje, že v životě každé ženy jsou i "důležitější" věci než je právě zmiňované kojení. Při čtení Sysynina příběhu mám pocit, že potom je opravdu strašně malicherné bavit se o tom kdo je či není špatná máma zda kojil či ne...všechno je to jen a jen o lidech a jejich přístupu k dané věci, ať už je to vaření, kojení, praní nebo milování. Každý jsme jiný a pokud už jsme jednou mámy tak si myslím, že nejdůležitější je naučit se odpustit si své prohry a milovat svoje děti tak jak si to zaslouží. Někde jsem kdysi slyšela větu, že mateřství znamená nesobectví. A v tom to bude...ne každou maminku bude bavit vstávat v noci ke řvoucímu mimi, ne každá bude mít dost trpělivosti pořád dokola prát poblinkané dupačky...ale všechno je maličkost vedle toho, když kolem člověka projde Anděl smrti...protože pak se z těchto maličkostí stávají ty nejkrasnější chvíle a všechno má cenu.

Takže maminky, které jste dočetly diskusi až sem jako já a měly jste z ní podivné pocity, tak si nenechte vzít své chvilky s miminkem ať už jsou s prsem či s lahví. Protože láska k děťátku, co vyšlo z vašeho těla je ten největší dar co nám kdo kdy mohl dát...Chci poděkovat všem maminkám, které mají dost síly na to být samy sebou, je fajn vidět, že ten Vodnářský věk snad někam vyústí. V dnešní době je potřeba víc žen, které si uvědomují sílu mateřství, jaký je to dar, že můžeme rodit děti a na to fakt není potřeba být feministka, ale prostě jen žena, která má ráda svůj život....a ješte detail k této diskusi, všimla jsem si, že ženy, které nekojily vlastně dost dobře nezvládají svůj pocit viny, že se jim to nepodařilo. Je třeba si odpustit, povznést se nad to, vidět to z té lepší stránky, ale opravdu hlavně si odpustit, protože pak se vám bude lépe dýchat a příště až uvidíte zase někde kojit maminku na veřejnosti tak možná se vám na tvář místo úšklebku vloudí úsměv, že je fajn, že ti dva se mají a že jsou spolu...já myslím, že to stojí za pokus.

Kdyby kojení nebylo to nejlepší tak proč bychom ty prsy vlastně měly. Evoluce je dokonalá a člověk je savec, tak ať saje dokud to jde a když to nejde? Tak přeci nic nekončí, ale může začít další fáze vývoje. Hlavní je to nevzdávat zbytečne, trochu víc se snažit a hlavně včas vyhledat pomoc. Od toho tu přeci jsou laktační poradkyně pro nás ženy moderního věku, co jsme již spoustu věcí zapomněly díky několikáté generaci rodící tak trochu "proti" přírodě.
Na to přeci nemusím mít hnědou sukni až na zem, vařit jen bio a tvářit se, že jsem porodila mesiáše...ale víte co? I kdyby to tak bylo, proč by zrovna tahle ženská měla být horší než sousedka co ráda vaří z pytlíku??
Od každého se můžeme něco naučit...tak to vám všem přeju, ať jsou vám vaše děti malými milými učiteli, protože děti jsou malí lidé, kteří hledají cestu tak proč jim to neulehčit dobrým startem do života, když máme tu VOLBU!!!
Můžeme si prostě vybrat a o tom je svobodná vůle...vybrat si. A pak si za tím stát i kdyby trakaře padaly. Hodně štěstí maminkám co je kojení teprve čeká, hodně síly těm co se musí neustále dokola zodpovídat tchýni proč nekojíš, když já kojila do dvou let?, hodně trpělivosti nám všem...hlavně se sebou samými, protože být ženská a ještě k tomu máma je někdy zatracená fuška"-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.