| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Vsimla jsem si,ze vetsinou resi otazku pripadneho preruseni tehotenstvi v pripade pozitivnich vysledku testu maminky,ktere cekaji prvni dite.Proto se tady setkavame s nazory,ze by na potrat sly,protoze by zivot s postizenym ditetem nezvladly atd.Ja jsem pred prvnim tehotenstvim mela stejne nazory,dite bych dala do ustavu,popripade bych si ho nechala vzit atd.V prvnim tehotenstvi vsechny testy dopadly dobre,proto jsem tuto otazku neresila a spokojene se tesila na holcicku.Ale u druheho tehotenstvi mi vysly spatne testy na ES a ja si rekla,ze s DS bychom mozna dokazala zit,ale s ES ne,proto jsem podstoupila amniocentezu a ostani zazitky s tim spojene-den,kdy probihala ,si doktor pochroumal ruku,vysetreni se posunulo o tyden,pak cekani 14 dni na vysledky,pro ktere si volate,a cekate u telefonu a z druhe strany telefonu Vam naprosto nezucastnena osoba sdeli pro Vas zivotne dulezitou informaci,jak kdyz se ptate ,jestli maji na krame banany-HRUZA).V techto otresnych dnech cekani se moje miminko zacalo jiz pohybovat a ja vedela,ze si jej nenecham vzit,at vyjdou testy jak vyjdou.Chtela jsem tim rict,ze i nacasovani testu je nekdy tak nestastne,ze probiha v dobe,kdy druhorodicka uz zacina mit pohyby,ktere vnima podstatne driv nez prvorodicka.Hlavne u druheho ditete uz maminka vi,co to je porodit dite, o jaky jde zazitek a ze by jej prijala jakekoli.Obe dve tehotenstvi porody jsem prozila v Cechach(i druhe dite-chlapecek se narodil naprosto zdravy),ted ziji v zahranici a opravdu vidim velike rozdily.Predevsim v chapani a pristupu cele spolecnosti-ziji v USA a prvni den,kdy jsem dceru vezla do skolky jsem se divila,kdyz prijel autobus s postizenymi detmi.Myslela jsem si,ze jde o vyjimku,ale nejde,tady deti chodi do skol dohromady,proto se nikdo nad nicim nepozastavuje a lide postizene deti berou naprosto normalne,protoze to vidi od detstvi a nepripada jim na tom neco divneho.Kdyz jsem si precetla z Vasich prispevku,jak reagovali lekari a jiny zdravotnicky personal,je to opravdu hrozne a cele to vypovida o stavu naseho zdravotnictvi.Kdyz jsem mistni gynekolozce vypravela o svych porodech v prazskem Podoli,nestacila se divit.Nechci vse jenom hanet,veda se vyviji a velka vetsina testu ma svoje opodstatneni a je opravdu kazdeho vec,jak se rozhodne.































Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.