| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Souhlasím s vámi v tom, že prenatální diagnostika může být velice užitečná, i zachránit život dítěte. Já osobně jsem prevenci nakloněná a tam, kde má diagnosticé vyšetření smysl bych ho osobně chtěla. Také jsem ráda o všem od lékařů informovaná, a to přesně a důsledně. Bohužel, ne často mi lékaři vše říkají. Někdy se jim prostě nechce, nemají čas a konečně také proto, že jsou i zcela jiné ženy pacinetky než jsem já. Tou protistranou je zřejmě i autorka článku. Já jí moc a moc rozumím, jak jí teď asi je, chápu jí. Ale já jsem zcela opačná. Ani po komplikovaném těhotenství bych se nerozhodla v zájmu svého klidu nikam nechodit. Mě by to klidu nepřidalo. Já raději na vyšetření půjdu a dozvím se i nepříjemnou eventualitu, abych se s ní mohla vypořádat. Pro mne je to lepší. No a pak je tu ten problém, že lékaři kolikrát neodhadnou koho mají před sebou. Mě osobně zneklidní plané uklidňování a plácání lékařů a zkreslování informací z jejich strany. Byla bych radši at mi všechno řeknou natvrdo, já se s tím pak vypořádám. Ale nemám ráda, když odhaluji, že mi neřekli vše. Takže už jim dopředu říkám, buďte ke mne upřímní, řekněte mi to. Na tohle by podle mne měli jasně reagovat, ale často stejně neřeknou. Takže to bude i o tom, že se jim prostě nechce. Je pro ně jednodušší plácat.

To, že bych nezůstala bez vyšetření ale neznamená, že chci všechny slepě absolvovat. Amniocentézu, na kterou lékaři často šmahem posílají bych hodně hodně zvažovala. Přesně jako autorka článku bych zvážila poměr rizika amniocentézy a riziko postižení. Vím, že bohužel testy bývají zkreslené, takže se člověk rozhoduje s měkkými daty, ale umím si představit situaci, kdybych na amniocentézu šla i kdybych jí odmítla. Zjistit si, že rizika potratu při amnioc. jsou různá na různých pracovištích je dobré, že jste napsala. Otázkou zůstávat jak tato čísla, kde jsou jak úspěšní zjisit, když nemáte známého doktora. Jsou tato čísla přístupná ? Kde bych je mohla zjistit ? Ani bych se nedivila, kdyby zjistit nešla.

A někdy jsou některá vyšetření opravdu zbytečná. Také jsem četla o zkušenosti maminky, které výsledky amnioc. přišly až někdy v 8. měsíci. Podstupovala jí a riskovala život dítěte asi opravdu zbytečně.

A také ultrazukové vyšetření, pokládám za užitečné, ale nikdy bych si nenechala dělat 20minutový 3-d ulatrazvuk. Přesné totiž je: "negativní účinky ulatraz. vyšetření nejsou známi" né, že zaručeně neškodí. Tak proč to pokoušet.




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.