| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Přečetla jsem celou diskusi a bylo tu málo reakcí žen, které měly problém vůbec otěhotnět.
Začali jsme se s manželem snažit o děti asi před 6ti lety, nedařilo se, nejdřív je to normální, později vyšetření které zjistilo nižší činnost štítné žlázy, léčení. Po několika letech ukončení léčení že jsem tabulkově v normě, další rok neúspěšného snažení.
Doktorka že se nic neděje.
Říkala jsem si "opravdu?", změnila jsem lékařku. Té se to nezdálo tak jsem vyšetření absolvovala znovu. Tentokrát jsme byli s manželem posláni do centra asistované reprodukce, kde nás vyšetřili a manželovi udělali spermiogram. Celkový výsledek byl nemilý, je téměř nemožné aby se vám podařilo otěhotnět přirozenou cestou, ale na druhé straně je velice pravděpodobné, že pomocí IVI by problémy být neměly.
Domluvte se doma jak si přejete pokračovat a objednejte se na 12tý den od MS.
Jenže manžel dostal nějaký strach a jednoznačně nesouhlasil. Když to nejde přirozeně tak to prostě nejde. Žádný lékařský zákrok neschvaluji. Je nám to souzeno.
To byl šok, na druhou stranu prohlásil že se za čas můžeme zajímat o adopci.
Myslela jsem že jej zpracuji a bude to v pohodě. Ha Ha, smůla.
Tak jsem si našla jinou náplň dní, upnula jsem se na malé děti švagrové, sestřenice a kolegy. Myslím že mi to psychicky moc pomohlo. Manžel se taky nějak uklidnil a zapomenul se soustředit na strachy.
Mezi mé neduhy patří mimo jiné velice nepravidelná MS. takže pravidelmě po 40tém dni od poslední MS děláme test.
Jaké bylo naše překvapení že máme dvě čárky? No to se nedá ani popsat.

Vyšetřeními lékařka neplýtvá, vždy mi žekne co vidí UTZ má svůj, první odběry krve jsem absolvovala v 11tt, následovat bude TRIPL.
Jsem ráda že naše lékařství testy umožňuje.
Jsem rozhodnutá dítě nedat i kdyby mělo být nemocné nebo postižené, přes to vyšetření absolvuji, právě pro to abych mohla sebe i manžela připravit na to co u nás bude jiné než u ostatních.
Protože jsme byli odsouzeni k bezdětenství a stal se zázrak, proto jej přijmeme takový jaký bude.
Nedovedu si představit podstoupit riziko že po interupci už by třeba nemohlo být žádné dítě, třeba je toto jediné dítě které budeme mít a proto se jej nehodláme vzdát.

Ten kdo má k dětem cestu snažší (k početí) se na možnost volby pravděpodobně bude dívat jinak.
Na druhou stranu dělat vyšetření jen aby člověk zjistil jestli kupovat modré či růžové věcičky mi připadá jako nadstandart, za který by se mělo platit.

A teď hurá do mně!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.