| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Markéto, mluvíš mi z duše. Nečetla jsem ostatní příspěvky, tak se možná budu opakovat, ale chce se mi podpořit tě i za sebe. Mám zdravou holčičku a momentálně jsem asi 2 měsíce po samovolném potratu.
První těhotenství jsem si krásně užila a relativně jsem byla i v pohodě. Moje doktorka neměla ultrazvuk, takže jsem absolvovala jen tři ultrazvuky v jiné ordinaci, byly v pořádku. Ale triple test, o kterém jsem nevěděla, že ho můžu odmítnout, dopadl jak jinak než nestandardně (riziko rozštěpu). Nervovala jsem se (a jak!)úplně zbytečně, žádný rozštěp se nekonal. Takže při druhém těhotenství jsem hned na začátku podepsala prohlášení, že na triple nepůjdu.
Své druhé těhotenství jsem ke své smůle zjistila poměrně brzy, hned jsem letěla k doktorce (tentokrát měla UZ) a vše bylo OK. Další ultrazvuk už byl horší, nebylo vidět srdíčko, při dalším taky ne... Vždycky mi řekli, že už by být mělo, ale že to ještě nemusí nic znamenat, že uvidíme příště... Bylo mi samozřejmě úplně hrozně, nervy v kýblu, nemohla jsem myslet na nic jného. No a pak se srdíčko najednou objeviloÄ Nemusím říkat, že jsem byla v sedmém nebi. Bohužel jen asi na dva týdny, potom začalo krvácení a byl konec. Že jsem to pořádně obrečela taky nemusím vysvětlovat, ale nebýt UZ, mohla jsem si ušetřit aspoň to trápení, které tomu předcházelo. A ještě ty řeči mé doktorky, že pokud je dítě postižené, "musí" se jít na interrupci, že siamská dvojčata jsou ostudou slovenského národa atd. - brrr, běhal mi z toho mráz po zádech.
Spoustu mých kamarádek teď čeká miminko a snad všechny řeší špatné výsledky triple testu, UZ atd., žádná není takovou tou natěšenou budoucí maminou, která jen září... Moje maminka šla při prvním těhotenství k doktorovi, až když ucítila první pohyby miminka, žádný UZ nebyl, byla naprosto v pohodě. Hned bych s ní měnila.
Moc ti přeju, aby sis i přes to, co ti doktoři navykládali, užila co nejhezčí chvilky s kopajícím drobečkem, který ti určitě přinese spoustu štěstí a všechno to trápení ti vynahradí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.