| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

pokud vím tak se při amniu zkoumají chromozomy plodu. Takže tam vidí zda má miminko nějaký chromozom navíc 21 nebo 18. Na případný roštěp páteře pak ukazují vyšší hodnoty jedné látky v triple testu a to se pak ověřuje konsiliárním ultrazvukem kde je roštěp vidět. Moje kamarádka amnio absolvovala a podepisovala, že si je vědoma rizik a že na základě výsledků se sama rozhodne.
Na druhou stranu i když se maminka rozhodne nechat si postižené dítě možná není od věci o tom vědět dopředu a psychicky se na to připravit a taky si zjistit vše potřebné např. jak pečovat o takové miminko atd. Ze skušenosti kamarádky vím, že není moc příjemné mít takové překvapení na porodním sále.
Já sama jsem absolvovala za těhu asi 12 ultrazvuků. Měla jsem štěstí naše maličká je v pořádku a zdravá. Jedna mamina se stejným problémem (mimčo bylo menší než by mělo být ) o ně přišla asi 4 týdny před porodem protože nebylo dobře vyživované. A pro takovéhle případy jsou také ultrazvuky aby odhalovali, že miminko je v tísni a dalo se něco udělat dokud je čas.
takže rozhodně bych nezatracovala vyšetření.Některá mají opravdu svůj význam a díky nim se taky zachrání miminko, které by se jinak ani nenarodilo

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.