| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Přehlídla jsem něco, a nebo je ten článek opravdu o tom, jak mají ženy sladit péči o děti a zaměstnání. Co takhle třeba mimo jiné zapojením mužů do péče o dítě? Proč se z volby mezi prací a rodinou zase dělá "ženská otázka"?

Jasně, že někdo napíše, že u něj by to fakt nešlo, protože manžel pracuje v náročném oboru, kde nelze atd. atd. Ale ve spoustě rodin by to šlo, jen chtít, že.

Krom toho mě vždycky zarazí, jak spousta matek očekává, že je za péči o JEJICH VLASTNÍ dítě bude někdo platit (protože výchova je přece záslužná činnost). Přátelé, nerada bych popudila, ale myslím si, že děti si pořizujeme ze svého rozhodnutí a kvůli sobě, ne kvůli tomu, abychom ze státu vyrazili nějakou korunu. Ano, rodičovský příspěvek je příjemná věc, když jsou na něj v rozpočtu peníze, ale odpovědnost za uživení rodiny je přece vždycky na rodičích. Spoléhat se na to, že mě stát adekvátně zaplatí za bdění nad kolébkou vlastního dítka, to mi přijde trochu moc.

(Samozřejmě zase nemluvím o rodičích osamělých, rodičích postižených dětí a jiných zvláštních případech, které si solidaritu zaslouží.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.