| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Tak jasně, já nejsem detailní znalec sociální politiky a vybírat to časové konto po kratších časových úsecích je taky asi dobrý nápad. Já ostatně myslím, že to v tom projektu je, že souhrnně rok žena a souhrnně rok muž. Pro lidi, kteří chtějí kojit po dvou hodinách i ve dvou letech věku dítěte to výhodné není. Jinak ti nic nebrání, aby si manžel začal vybírat svou dotaci až po odstavení nebo ve věku, kdy je dítě krmené a kojí se třeba jen ráno nebo večer. Tudíž manžel opravdu nepotřebuje nic, čím by mohl kojit.
S imperativem MUSÍ je to podle mě tak, že pokud využiješ rodičovskou dovolenou, tak by tam opravdu měla být stanovena povinnost. Tedy pokud rodičovská, tak povinně oba. (Pokud jde o úplnou rodinu...) Ty jako žena na ni také být musíš, pokud jsi o ni zažádala. Argument, že manžela jeho práce baví???? No a CO? Mě taky moje práce baví. Proč by měl vztah muže k jeho práci mít větší váhu než vztah ženy k její práci???
S nerovnováhou odměny za práci je to bohužel svatá pravda. Tento návrh je vůbec reálný jedině v mnohem ideálnější a reformovanější společnosti než je náš současný stav - bez odstranění časté finanční diskriminace žen (automaticky nižší plat ženy na stejném místě) by to nešlo...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.