| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

No, já mám s jesličkami zkušenost docela doboru - min. co se týče individuality v denním programu. Děti přicházejí kdykoli v průběhu dne, stejně tak si je rodiče vyzvedávají (otví rací doba od 6 do 6). Snídaně, svačinky, obědy atp jsou pravda v jeden čas, ale když dítko nechce, nenutí ho (sestřička mi pravidelně hlásí jestli jedla/nejedla svačinu a oběd, resp. jestli si ho dala později - ohřejí ho). Spaní je taky individuálně - navíc nemusí spát všechny vevnitř, pokud se vejdou do kočárku (a že do Liberty se vejde ještě dvouleťák), není pro ně problém dítko "uhojdat" venku (pravidelně takhle vídávám jednu až dvě sestřičky s jedním až čtyřmi kočárky). Jediná aktivita která se dělá hromadně je "vycházka" neboli pobyt na zahradě, a to po zhodnocení počasí. Ostatní výchovné a jiné herní aktivity jsou založené na motivaci, takže pokud si dítko nadále hraje v rohu samo a nechce se přidat - tak nechce. Fakt si nemůžu stěžovat.
Samozřejmě že moje dcera taky brečí ráno když ji tam dávám - ale je to pro ni spíš rituál. Celé ráno je vpohodě, až před jejich dveřmi začne, a když postojím pak venku pod oknem, opravdu během pár minut toho nechá. Stejně tak ji slyším se smát když přicházím ale jak mě zmerčí, tak spustí sirénu. Prostě hérečka už ve dvou letech. Ovšem tím, že jsou to jesle soukromé (státní zde na okrese byly zrušeny tudíž jiné nejsou) tak částka na zaplacení denní osmihodinové docházky hravě slupne rodičovský příspěvek.... (no ono to vlastně ani nejde, jak je to víc než 5 dní v měsíci, tak ho seberou, čili bych rázem byla téměř 16tis. v mínusu, což čistého opravdu nevydělám).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.